TENIS

96. NMP. Daniel Michalski mistrzem Polski w tenisie

96. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu

Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa) triumfował w sobotę w 96. Narodowych Mistrzostwach Polski w Bytomiu.

W finale z udziałem dwóch tenisistów PZT Team, rozstawiony z numerem drugim Michalski pokonał Jana Zielińskiego (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki) 6:3, 6:2 i zdobył granatowego Mercedesa CLA 180 Copue.

Wcześniej rozegrano finał singla kobiet, w którym trzeci z rzędu tytuł na bytomskich kortach, a piąty w karierze, wywalczyła Magdalena Fręch (KS Górnik Bytom). Zawodniczka ta, najwyżej rozstawiona w drabince, pokonała 6:0, 6:4 grającą z „trójką” Martynę Kubkę (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).

Sobotni finał mężczyzn był zacięty, a obaj tenisiści nie oddawali sobie nawzajem łatwych punktów. W pierwszym secie Michalski odskoczył szybko na 5:1, ale dwa kolejne gemy zdobył jego rywal. Jednak udało mu się wygrać tę partię 6:3.

– Był to bardzo trudny pojedynek, mimo że wynik nie pokazuje, że był to bardzo zacięty mecz. Od pierwszej do ostatniej piłki musiałem się naprawdę napracować, bo Janek postawił mi bardzo trudne warunki. W czasie meczu czasem zaglądam do zeszytu, w którym prowadzę cele, rzeczy, które mam wykonać podczas meczu. Czasami działa on w ramach przypomnienia, kiedy jest ważny, nerwowy moment, np. przy stanie 5:2 w drugim secie, wtedy do niego dzisiaj spojrzałem – powiedział Michalski, który wygrał druga partię 6:2.

– To ważny dzień dla mnie, dlatego chciałbym podziękować swoim rodzicom, którzy dzisiaj tu są ze mną i dopingowali mnie z trybun w trakcie finału. Są ze mną najdłużej, ale też dziękuję swojemu teamowi, trenerowi Michałowi Przysiężnemu i trenerce od przygotowania fizycznego Paulinie Bronek. To ludzie, dzięki którym krok po kroku realizuję swoje cele i pnę się w rankingu. Mam nadzieję, że forma jaką zaprezentowałem tu w Bytomiu przyniesie mi też dobre wyniki w Tourze. Już w niedzielę lecę na ITF 25tkę na Słowenię, a potem gram challengera ATP we Włoszech – dodał nowy mistrz kraju.

Zieliński musi się zadowolić tytułem wywalczonym w deblu, w parze z Kacprem Żukiem (CKT Grodzisk Mazowiecki). Jan, oprócz zdobył połowę z premii w wysokości 38 tys. złotych, co z czekiem na 55 tys. zł za finał w singlu daje sporą sumę wywalczoną w tym tygodniu. 

Tenis. 96. Narodowe Mistrzostwa Polski. Jan Zieliński i Daniel Michalski (fot. PZT)

– Jestem zadowolony z występu w Bytomiu. Od kilku dni zmagam się z bólem kolana i bólem łokcia, który mi uniemożliwia praktycznie grę. Ciężko się było doprowadzić do stanu używalności. Dzięki mobilizacji byłem w stanie w ogóle wstać z łóżka, a na kort dzięki proszkom. Nie był moim celem przyjazd na mistrzostwa i wygrywanie tylu meczów singlowych, ale skoro tak dobrze mi szło, to cóż, jestem zadowolony z finału – powiedział Zieliński.

– Zaraz jadę na turnieje ATP, w których mam wyższe cele, żeby tam wygrywać i walczyć o tytuły w deblu. Wychodząc na kort chcę wygrywać, ale po prostu nie jestem w stanie fizycznie tego robić. Jest to irytujące, bo mam w głowie, że chcę wyjść za kilka dni na kort, a jestem całkowicie połamany. Zobaczymy, jak przebiegnie regeneracja, ale mam nadzieję, że będę w stanie zmobilizować się do jak najlepszej gry już w przyszłym tygodniu – dodał ten zawodnik.

Wyniki finałów 96. Narodowych Mistrzostw Polski w Bytomiu:

gra pojedyncza mężczyzn

Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa, 2) – Jan Zieliński (CKT Grodzisk Maz.) 6:3, 6:2

gra podwójna mężczyzn

Jan Zieliński, Kacper Żuk (CKT Grodzisk Maz., 2.) – Szymon Kielan, Filip Peliwo (Legia Warszawa, AZS Łódź) 6:2, 6:1

Medaliści 96. Narodowych Mistrzostw Polski:

gra pojedyncza

  1. Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa)
  2. Jan Zieliński (CKT Grodzisk Maz.)
  3. Filip Peliwo (AZS Łódź)
  4. Marcel Zieliński (ZTT Złotoryja)

gra podwójna

  1. Jan Zieliński, Kacper Żuk (obaj CKT Grodzisk Maz.)
  2. Szymon Kielan (Legia Warszawa), Filip Peliwo (AZS Łódź)
  3. Szymon Walków (Redeco Wrocław), Karol Drzewiecki (Grunwald Poznań)
  4. Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń), Piotr Matuszewski (AZS Poznań)
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button