POLSKA

92 143 798 PLN już na koncie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kwota zadeklarowana już na koncie WOŚP

W dwa tygodnie po zakończeniu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na koncie Orkiestry jest już kwota, która została zadeklarowana 13 stycznia na koniec dnia.

Dziś na koncie 27. Finału WOŚP znajduje się już kwota 92 143 798 PLN, którą Jurek Owsiak podał na zakończenie tegorocznej finałowej niedzieli. W tym roku zadeklarowana kwota została zaksięgowana na finałowym koncie o 5 dni wcześniej, niż w roku ubiegłym. Z kolei podczas 24. i 25. Finału kwota zadeklarowana była osiągana odpowiednio 27 i 25 stycznia, jednak były to znacząco niższe kwoty, niż w tym roku! Ponad 90 milionów złotych przed końcem stycznia to istny rekord!

Czy to oznacza, że jest to już ostateczny wynik zbiórki 27. Finału WOŚP?

Zdecydowanie nie! Tradycyjnie po osiągnięciu kwoty deklarowanej, licznik na stronie wosp.org.pl jest zatrzymywany, a końcowy rezultat tegorocznej akcji poznamy 8 marca na konferencji prasowej.

Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki tej zbiórce Fundacja planuje przekazać placówkom między innymi rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.

27. Finał WOŚP odbył się 13 stycznia 2019, a jego celem było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbyło się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetliło „Światełko do nieba” – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button