LEKKOATLETYKA

65. Memoriał Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Wystartują m.in. Ewa Swoboda i Kamila Lićwinko

65. Memoriał Kusocińskiego w Chorzowie

16 czerwca do Chorzowa zapraszamy ponownie na Memoriał Janusza Kusocińskiego, a wraz z nim elita światowej lekkoatletyki oraz polskie gwiazdy Królowej Sportu.

Bilety już pojawiły się w sprzedaży.

Lekkoatleci będą toczyć zmagania na Stadionie Śląskim w ponad piętnastu konkurencjach. W rywalizacji pań kibice będą mogli śledzić m.in. emocjonujące biegi na 100 i 400 metrów, w których wystartują zawodniczki katowickiego klubu AZS-AWF, czyli mistrzynie Europy Ewa Swoboda i Justyna Święty-Ersetic. Niezwykle ciekawie zapowiada się konkurs skoku wzwyż pań. Na skoczni pierwszy raz po urlopie macierzyńskim pojawi się bowiem halowa mistrzyni świata z Sopotu Kamila Lićwinko.

– Planujemy start na Memoriale Janusza Kusocińskiego jako pierwszy po powrocie Kamili do treningów. Jestem przekonany, że atmosfera Stadionu Śląskiego pomoże w uzyskaniu wartościowego rezultatu. Już nie możemy doczekać się tego startu! – zapewnia mąż i trener rekordzistki Polski Michał Lićwinko.

Emocji startowi Kamili Lićwinko dodaje fakt, że jej główną rywalką w Chorzowie będzie znakomita Marija Łasickiene. Rosjanka od lat hurtowo zdobywa złote medale imprez międzynarodowych, a 5 lat temu wspólnie z Polką stanęła na najwyższym stopniu podium halowego czempionatu IAAF w trójmiejskiej Ergo Arenie.

W rywalizacji panów bardzo emocjonująco zapowiada się pojedynek tyczkarzy. Wśród zagranicznych gwiazd tej konkurencji znajdzie się wicemistrz Europy z Berlina Timur Morgunow. Pochodzący z Rosji tyczkarz sprawił jedną z największych niespodzianek europejskiego czempionatu pokonując na berlińskim stadionie poprzeczkę zawieszoną na 6.00. 

Konkursy rzutu młotem pań i panów podczas 65. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego podobnie jak w roku poprzednim będą zaliczane do IAAF Hammer Throw Challenge. Oznacza to start najlepszych zawodników z całego świata, w tym oczywiście znakomitych polskich specjalistów od tej konkurencji z mistrzem Europy Wojciechem Nowickim na czele.

Początek 65. Orlen Memoriału Janusza Kusocińskiego o godzinie 14:30 (bramy obiekty będą otwarte od 13:00).
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button