FESTIWALEKONCERTY

26. Pol’and’Rock Festival rozpoczęty. Najpiękniejsza Domówka Świata z m.in. Joanną Kulig, Bokką i Jelonkiem

Pol’and’Rock Festival 2020

Za nami oficjalne rozpoczęcie 26. Pol’and’Rock Festival.

Choć w tym roku w nieco innej odsłonie, nie zabrakło wartościowych spotkań na ASP, koncertów, wzruszeń oraz cudownej atmosfery zarówno w studio, jak i na domówkach organizowanych przez festiwalowiczów. W tym roku publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata nie będzie miała okazji spotkać się na kostrzyńskim polu. Zamiast tego, wszyscy festiwalowicze będą mogli wziąć udział w wyjątkowej, internetowej edycji Pol’and’Rock Festival 2020.

Jedna z uczestniczek (fot. Basia Lutzner/WOŚP)

Rozpoczęcie 26. Pol’and’Rock Festival

“Potraktujcie ten festiwal jak najlepsze lekarstwo, jak coś, co jest nam potrzebne jak powietrze, jak coś co nas kształtuje..” – tymi słowami Jurek Owsiak otworzył Najpiękniejszą Domówkę Świata. O godzinie 15.00 nie mogło zabraknąć znanego wszystkim dźwięku gwizdka, sygnalizującego rozpoczęcie Festiwalu.

Bokka i Jurek Owsiak (fot. Szymon Aksienionek/WOŚP)

Był to również moment, w którym zostało zaprezentowane studio, z którego transmitowane są spotkania ASP oraz koncerty.

Jelonek – Najpiękniejsza Domówka Świata (fot. WOŚP)

Festiwalowe studio robi wrażenie – to 650 m² diody o łącznej wadze 47 ton, 10 km okablowania, 60 ton stali konstrukcji scenicznych, 800 punktów świetlnych i 2 megawaty prądu potrzebne do zabezpieczenia całej Domówki. Studio to jednak nie tylko ogromna ilość techniki scenicznej, ale również doskonałe łącze internetowe, pozwalające na najwyższą jakość transmisji Domówki. Jedna z firm dostarczyła do studia zaawansowane cyfrowe łącze z symetryczną prędkością 10Gb/s, drugie łącze zapasowe oraz zobowiązuje się do podjęcia reakcji na ewentualne awarie w czasie poniżej 300 sekund. Według szacunków, w transmisjach uczestniczyło już 350 000 osób.

Jurek Owsiak i Joanna Kulig (fot. Dominik Malik/WOŚP)

Po raz kolejny Akademia Sztuk Przepięknych z wyjątkowymi Gośćmi

26. Pol’and’Rock Festival nie mógłby odbyć się bez spotkań Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku to ponad 10 spotkań z wyjątkowymi osobami, m.in. Wojciechem Mannem, Dorotą Wellman, Andrzejem Mleczko czy Januszem Gajosem. W czwartek odbyły się pierwsze trzy rozmowy – z Majką Jeżowską, Ewą Ewart oraz Joanną Kulig.

Joanna Kulig (fot. Dominik Malik/WOŚP)
Joanna Kulig (fot. Basia Lutzner/WOŚP)

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

26. edycja wydarzenia, która odbywa się w terminie 30 lipca – 1 sierpnia 2020 roku, przybrała formę Najpiękniejszej Domówki Świata – festiwalu online, w czasie którego publiczności prezentuje się kilkudziesięciu wykonawców, a w ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbywają się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu. Dotychczas, wśród ogłoszonych zespołów znalazły się Happysad, Romantycy Lekkich Obyczajów, Majka Jeżowska, Kwiat Jabłoni, Raz Dwa Trzy, oraz Piotr Bukartyk. Gośćmi ASP będą bracia Sekielscy, Ewa Ewart, Janusz Gajos i Andrzej Mleczko.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button