MOTOSPORT

23. Grand Prix Sopot – Gdynia. Zwycięzcy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski 2020

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła przeprowadzeniu drugiej, niedzielnej odsłony 23 Grand Prix Sopot – Gdynia.

Na liście startowej znalazło się 53 kierowców, w tym trzech klasyfikowanych w GSMP Hist. Zarówno podjazdy treningowe jak i wyścigowe przebiegały bez zakłóceń, jeśli nie liczyć drobnego spotkania Konrada Strzeżysza z szykaną podczas podjazdu treningowego. Podobnie jak dzień wcześniej wydarzyło się kilka awarii, które miały wpływ na klasyfikację końcową wyścigu. Podobnie jak w sobotę, ubiegłoroczny Mistrz Polski w klasyfikacji generalnej GSMP kat. II Szymon Łukaszczyk (Mitsubishi Lancer EVO V AMS) zaliczył tylko jeden podjazd wyścigowy, uzyskując, podobnie jak podczas treningów najlepszy czas. Kolejna awaria pozbawiła go punktów również w tej rundzie GSMP. Niestety na trasie został także bardzo szybko jeżdżący Daniel Stawiarski (Mitsubishi Lancer), który w sobotę zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Zwycięzcą 2. rundy GSMP okazał się Dubai (Mitsubishi Lancer Berg Monster 2:52,647), który wyprzedził Waldemara Kluzę (Skoda Fabia 2:54,195) oraz zwycięzcę sobotnich zawodów Tomasza Myszkiera (Skoda Fabia WRC 4×4 2:55,525).

W rywalizacji GSMP Hist. po raz kolejny najszybszym kierowcą okazał się Piotr Zaleski (Porsche 911).

Ceremonia wręczania nagród miała nietypowy przebieg, związany z pandemium COVID 19. Zarówno zawodnicy, jak i organizatorzy i widzowie którzy z zewnątrz obserwowali wyścig mieli założone maseczki, zachowywano także bezpieczne odległości pomiędzy nagradzanymi kierowcami. Coraz szybciej jeżdżąca w górach Anna Gańczarek – Rał odbierając swój puchar podziękowała organizatorom z Automobilklubu Orski, którzy jako piersi podjęli trud organizacji wyścigów w tym sezonie. Wszyscy mają nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna pozwoli na odbycie się kolejnych zaplanowanych wyścigów, zaliczanych do GSMP: Baba (Słowacja), Prządki oraz Jankov Vrsok (Słowacja).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button