POLITYKAPOLSKA

2 mld zł dla TVP i środkowy palec Lichockiej zwyciężyły! Duda przeciwko chorym

Prezydent Andrzej Duda - 2 mld zł dla TVP i Polskiego Radia

W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda podpisał ustawę o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych.

Nowela przewiduje wprowadzenie rekompensaty w łącznej wysokości 1,95 mld zł w 2020 r. dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami.

– Biorąc pod uwagę potrzebę funkcjonowania mediów publicznych jako powszechnie dostępnych, jako niezwykle ważnych dla obywateli, zdecydowałem, że podpiszę tę ustawę na pewnych warunkach, które ustaliliśmy z panem premierem i panami przewodniczącymi – poinformował Andrzej Duda.

Prezydent powiedział, że podpisał tę ustawę pod pewnym warunkiem. Chodzi o to, że chce odwoływania ze stanowiska szefa TVP, Jacka Kurskiego. Prawdopodobnie zostanie nim Mateusz Matyszkowicz.

Prezydent w ten sposób pokazał, że podobają się takie gesty jak słynny środkowy palec Lichockej pokazany Polakom. Nie zależy jemu na chorych na raka. Te pieniądze powinny być przekazane na ważniejsze cele takie jak onkologia, gdzie brakuje funduszy. Woli utrzymywać za nasze pieniądze, tzw. propagandową telewizję publiczną ziejącą hejtem czy nienawiścią. Przypominamy, że oprócz reklam TVP otrzymuje jeszcze wpływy z abonamentu.

5 lat temu nikomu nieznany człowiek z namaszczeniem zwykłego posła Jarosława Kaczyńskiego został prezydentem Polski. Andrzej Duda podpisuje wszystko co jego partia PiS każe. W dodatku nie przestrzega Konstytucji. Zachowuje się jak ktoś kto nie jest godny stanowiska jakim jest urząd prezydenta. Ciągle nas ośmiesza na świecie (są tysiące przykładów). Podobnie jest jego żoną, przecież pamiętamy jej dwuznaczne gesty w stronę rodaków.

Prezydent RP musi być prezydentem wszystkich Polaków, samodzielnym, a nie tylko jednej partii!

Komentarze:

– Czy prezydent zapomniał, że codziennie – dzień w dzień!!! umiera w Polsce prawie 300 osób na nowotwory złośliwe!? Ok 100 tys. rocznie! Gdybyśmy dołożyli na walkę z nimi dodatkowe 2 mld zł, kilkanaście tysięcy osób można by uratować. Jestem głęboko rozczarowany bezduszną decyzją PAD – napisał na Twitterze marszałek Senatu, Tomasz Grodzki.

– Panie Prezydencie, stracił Pan szansę, żeby oprzytomnieć. Podpisuje Pan ustawy bez namysłu. Wiem jedno, tego podpisu Polacy Panu nie zapomną. 2 miliardy zł na kłamstwa TVP, a nie na onkologię, wstyd – napisała kandydatka KO, Małgorzata Kidawa-Błońska.

– Palec Lichockiej to niewinny gest wobec tego, co zrobił Andrzej Duda. Podpisanie ustawy i przekazanie pieniędzy na TVP zamiast chorym na raka, to wybór kłamstwa w miejsce nadziei. Będziemy pamiętać” – Grzegorz Schetyna.

– Prezydent Duda stanął po stronie przemysłu pogardy, nienawiści i dzielenia Polaków. Zamiast 2 miliardów złotych na onkologię, wybrał TVPiS. Wierzę, że już w maju Polacy rozliczą Andrzeja Dudę za tę wyjątkowo antyobywatelską decyzję. Wstyd… – szef PO Borys Budka.

– Prezydent Andrzej Duda pokazał środkowy palec i olał ludzi umierających i chorych na raka. Prezydent Andrzej opłacił sobie patronat i obecność w TVP. Obrzydliwe” – posłanka Lewicy, Joanna Scheuring-Wielgus.

– PiS doprowadził państwo do stanu, w którym prezydent podpisuje ustawę w zamian za odwołanie prezesa jednej ze spółek. Rzeczpospolita jest rozszarpywana przez polityczne gangi. To głęboki kryzys państwa, za który ponoszą odpowiedzialność prezes Kaczyński i prezydent Duda – Tomasz Siemoniak z KO.

– Poseł Kaczyński nakazał prezydentowi Dudzie podpisać ustawę o przekazaniu dwóch miliardów złotych na TVP. Dziś prezydent Duda może śmiało powiedzieć posłowi Kaczyńskiemu: panie prezesie, melduję wykonanie zadania. Apeluję do Andrzeja Dudy – jeśli ma Pan jeszcze jakikolwiek honor, to nie będzie Pan startował w wyborach prezydenckich. To Jarosław Kaczyński powinien wystartować w tych wyborach, bo to on rządzi. Prezydent Duda wie, że przegra nadchodzące wybory, jeśli nie będzie tych 2 mld złotych na propagandę TVP.
Wczorajsza postawa prezydenta Dudy jest po prostu tchórzostwem. Okazał się on być człowiekiem, który poświęcił chorych na raka na rzecz interesów partyjnych – Robert Biedroń kandydat Lewicy na prezydenta.

– Przykre. Andrzej Duda nawet w przededniu swojej porażki w wyborach nie był w stanie wybić się na samodzielność wobec PiS-u i musiał podpisać 2 mld na propagandę. Wszystko to, gdy mu spadają sondaże i gdy jego szef zaczyna straszyć wymianą go na lepszy modell – napisał Szymon Hołownia.

– Jako prezes TVP Kurski doprowadził „swoją” firmę na skraj bankructwa. Za to do perfekcji opanował propagandę i walkę z opozycją. I za wszystko wziął ponad milion zł pensji. A teraz czeka go sowita odprawa. To jest dopiero środkowy palec, który Duda pokazał całemu społeczeństwu – Krzysztof Gawkowski, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy.

– To co dzieje się wokół gigantycznych pieniędzy z budżetu dla TVP jest kuriozalne i wystawia na szwank powagę państwa. Niezależnie od dzisiejszej decyzji prezydenta Dudy w poniedziałek skieruję do NIK wniosek o pilną kontrolę zarządzania finansami w TVP – Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button