FESTIWALEKONCERTY

15. Tauron Nowa Muzyka Katowice online. Znamy datę i artystów w 2021 roku

15. i 16. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice

Tego lata spotkamy się online na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020!

Zwiększony dystans nie pozwala na wspólną zabawę w Strefie Kultury. Regularna edycja festiwalu powróci dopiero w pierwszy weekend czerwca 2021 roku. Wezmą w niej udział wszyscy dotychczas ogłoszeni artyści Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020, w tym Underworld i The Streets. Zakupione bilety i karnety przechodzą na przyszły rok. Zanim znowu wspólnie zatańczymy, jeszcze w tym roku zapraszamy na bezpłatny TNMK.online. W ostatni weekend sierpnia zadebiutuje nowa, zaskakująca formuła festiwalu.

Program Tauron Nowa Muzyka Katowice nie zmieni się. Między 3 a 6 czerwca 2021 roku odbędzie się czterodniowe „święto muzyki”. Od uroczystego koncertu otwarcia w NOSPR, przez dwa biletowane dni w Strefie Kultury, po darmowy, bezpłatny finał na Sztauwajerach – festiwalowy „długi weekend” gwarantuje ogrom wspaniałych przeżyć.

„Odwołanie festiwalu to uznanie porażki w walce z koronawirusem. Zdecydowaliśmy się poszukać alternatywnych rozwiązań, aby mimo wszystkich przeciwieństw podtrzymać piękną tradycję festiwalową. Spotkamy się później niż zakładaliśmy, a tegoroczny festiwal odbędzie się w nowatorskiej, bezprecedensowej formie TNMK.online” – mówi Adam Godziek z More Music Agency, współorganizator festiwalu.

TNMK.online to dedykowana, interaktywna platforma festiwalowa. Między 27 a 30 sierpnia 2020 roku obejrzymy tam koncerty i wydarzenia klubowe realizowane na żywo oraz unikatowe koncerty „zdalne”, nagrane przez wyjątkowych artystów z całego świata. Transmisje online będą obejmować koncerty i wydarzenia klubowe w NOSPR, Walcowni, Muzeum Śląskim i innych miejscach istotnych dla historii Śląska i festiwalu. Nie zabraknie także przekazu z miejsc bardzo odległych od Katowic, ekskluzywnie dla Tauron Nowa Muzyka Katowice. Występy artystów spoza UE będą transmitowane z ich domów. Oprócz intrygujących występów, TNMK.online to także ekskluzywne wywiady z artystami. Szczegółowy program zostanie ogłoszony niebawem.

„Oczywiście nic nie zastąpi festiwalowych emocji i wrażeń, wspomnień i rozmów. Postaramy się jednak przenieść chociaż część atmosfery Tauron Nowa Muzyka Katowice do sieci” – dodaje Adam Godziek.

Transmisje i wizualizacje będą realizowane na żywo, z wykorzystaniem multimedialnej scenografii i najnowocześniejszych technologii oświetleniowych. Koncerty w NOSPR będą transmitowane przy użyciu technologii VR 360°, umożliwiającej przekazanie pełnej panoramy obrazu. Ujęcia z koncertów i wydarzeń będą przeplatane widokiem festiwalowych miejsc zarejestrowanych przez drony. Równolegle z transmisją na żywo powstanie autorski dokument na temat festiwalu. Nie zabraknie wglądu w kulisy organizacji wielkiego wydarzenia muzycznego. TNMK.online będzie dostępny za darmo dla wszystkich chętnych.

Tauron Nowa Muzyka Katowice to jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych. Trzykrotnie otrzymał nagrodę European Festival Awards dla najlepszego festiwalu w Europie.

Więcej informacji na temat programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021 i TNMK.online już niebawem.

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021

● Underworld ● The Streets ● Cigarettes After Sex ● Floating Points ●
● Anna Calvi ● Soap&Skin ● Acid Arab live ● Andy Stott ● DJ Tennis ●
● Red Axes live ● Donato Dozzy ● Gerd Janson ● Jennifer Cardini ● Skalpel ●
● Rival Consoles ● Vladimir Ivkovic ● Tomaga ● Shards ● Bruno Bavota ●
● SEED Ensemble ● Afrodeutsche ● Low Key ● Qba Janicki ● I wielu innych… ●

16. edycja Tauron Nowa Muzyka Katowice

  • Spotykamy się 03-06.06.2021
  • Wystąpią wszyscy dotychczas ogłoszeni artyści TNMK2020
  • Bilety i karnety zachowują ważność
  • Sprzedaż biletów i karnetów od 09.06.2020
  • 27-30.08.2020 zapraszamy na darmowy TNMK.online
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button