ŁÓDŹ

1 maja w łódzkim Zoo. Sępy – zwarty kolektyw racjonalizatorów utylizacji mięsnej

Majówka w ZOO!

Ludu pracujący zapraszamy na Majówkę w ZOO!

1 maja kojarzy się z PRL-owskimi pochodami pełnymi pieśni propagandowych i przemówień. Łódzkie ZOO z przymrużeniem oka nawiąże do tradycji tego święta. Zapraszamy na niecodzienne wydarzenie pierwszomajowe.

Zachęcamy do odwiedzenia łódzkiego Zoo w Majówkę. Przygotowaliśmy dla zwiedzających dodatkowe atrakcje. Nie zabraknie nowomowy socrealistycznej i przebojów pierwszomajowych z okresu stalinizmu. W tym dniu będzie też szansa na poznanie nowych mieszkańców Zoo – wyderek orientalnych.

Wyderka orientalna (fot. Łódź ZOO)

– Będziemy odnosić się do dawnych pochodów pierwszomajowych. Z przymrużeniem oka spróbujemy odtworzyć tamtą atmosferę. Naszym celem jest, przede wszystkim, przybliżenie sylwetek naszych mieszkańców – w sposób dowcipny, ale jednocześnie dość nostalgiczny. Poznamy bliżej wybranych podopiecznych łódzkiego Zoo – zapowiada dr Magdalena Janiszewska, kierownik działu edukacji w łódzkim Zoo.

Papuga kea (fot. Łódź ZOO)

Obowiązujący lockdown nie sprzyja zgrupowaniom i pochodom, jednak zachęcamy do bezpiecznego, indywidualnego zwiedzania Ogrodu.

– Przypominamy o obowiązkowym noszeniu maseczek i dystansie. Na terenie Zoo znajdują się płyny do dezynfekcji. Dodajmy, że od maja łódzkie Zoo będzie czynne w godzinach od 9:00 do 19:00. Kasy czynne są godzinę krócej – podkreśla Paulina Klimas-Stasiak, rzecznik prasowy łódzkiego Zoo.

Tygrys (fot. Łódź ZOO)

PROGRAM OBCHODÓW (1.05.2021):

12.00 Papuga kea – bohaterska klasa robotnicza łódzkiego zoo (okolice pawilonu Małpi Gaj)
12.30 Sępy – zwarty kolektyw racjonalizatorów utylizacji mięsnej (okolice pawilonu Afryki)
13.00 Pasiaści dywersanci czerwieni tygrysiej (okolice wybiegu tygrysów, przy pandach małych)
13.30 Wyderki orientalne – niedościgli aktywiści łowów i ofiary wrogich, imperialistycznych sił kłusowniczych (okolice wybiegów lwów i tygrysów przy parku linowym)
15:00 Papuga kea – bohaterska klasa robotnicza łódzkiego zoo (okolice pawilonu Małpi Gaj)
15:30 Sępy – zwarty kolektyw racjonalizatorów utylizacji mięsnej (okolice pawilonu Afryki)
16:00 Pasiaści dywersanci czerwieni tygrysiej (okolice wybiegu tygrysów, przy pandach małych)
16:30 Wyderki orientalne – niedościgli aktywiści łowów i ofiary wrogich, imperialistycznych sił kłusowniczych (okolice wybiegów lwów i tygrysów, przy parku linowym)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button