POLSKA

Życzenia wielkanocne Pary Prezydenckiej. „Czekamy na powrót do normalnego życia” [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda

Para Prezydencka złożyła życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

Prezydent RP Andrzej Duda:

Szanowni Państwo! Drodzy Rodacy w kraju i poza granicami Rzeczypospolitej!

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Państwu nowej nadziei oraz wewnętrznego odrodzenia i spokoju. Niech te szczególne dni przyniosą wytchnienie od trosk dnia codziennego, aby z nowymi siłami realizowali Państwo swoje tegoroczne plany i zamierzenia.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda:

W polskiej tradycji Wielkanoc ma głęboki wymiar religijny, odnoszący się do najważniejszych prawd i symboli chrześcijaństwa. Przypomina, że ofiarna miłość to moc, która zwycięża zło, śmierć i zwątpienie. Niech więc obok tradycyjnych zwyczajów, ozdób i potraw nie zabraknie w naszych domach uśmiechu, dobrych rozmów i wzajemnej życzliwości.

Andrzej Duda:

Niestety, to już kolejne Święta Wielkanocne, które będą inne. Będziemy je przeżywać, zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo zdrowotne nasze, naszych najbliższych i innych osób. Wypełniamy zalecenia specjalistów, bo ufamy, że przyniesie to pozytywne efekty teraz i w nadchodzących miesiącach.

Agata Kornhauser-Duda:

Pomyślmy o tych, którzy najdotkliwiej odczuwają skutki pandemii. Okażmy pomoc potrzebującym – tak, abyśmy wszyscy przetrwali ten trudny czas w dobrym zdrowiu.

Andrzej Duda:

Wielkanoc to także budząca się do życia przyroda. Podczas minionej, dość surowej zimy długo czekaliśmy na nadejście wiosny. Ale jeszcze bardziej – na ponowne spotkania w szerszym gronie krewnych, przyjaciół i znajomych. Na powrót do normalnego życia, pracy i wypoczynku.

Agata Kornhauser-Duda:

Życzymy tego Państwu z całego serca! Niech wyjątkowa atmosfera tych dni pozwoli nam spojrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem. Niech umocni w nas wytrwałość i wiarę, że razem możemy pokonać pandemię oraz wszelkie związane z nią trudności.

Andrzej Duda:

Szanowni Państwo!
Proszę przyjąć życzenia błogosławionych, pełnych zdrowia i pogody Świąt Wielkanocnych!

Agata Kornhauser-Duda:

Wesołego Alleluja!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button