POLSKA

Życzenia premiera Morawieckiego i marszałka Senatu Grodzkiego z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Święta Wielkanocne

Przed nami szczególny czas – Święta Wielkanocne.

Po raz kolejny spędzimy je w ścisłym reżimie sanitarnym, w cieniu pandemii COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki zaapelował do Polaków o solidarność i odpowiedzialne zachowanie. Szef rządu przekazał także życzenia zdrowych i bezpiecznych Świąt wszystkim rodakom w kraju i za granicą.

Bądź odpowiedzialny – zostań w domu i spędź święta w gronie najbliższych

To już kolejne Święta Wielkanocne, które spędzimy w ścisłym reżimie sanitarnym. „Jesteśmy dziś w najtrudniejszym momencie walki z koronawirusem. Dlatego chciałbym zwrócić się do Państwa z apelem. Pozostańmy w te święta w domu, w gronie najbliższej rodziny. Wśród tych, z którymi mieszkamy na co dzień” – zaapelował premier.

Znajdujemy się w trakcie trwania trzeciej fali pandemii. Dlatego tak ważna jest nasza solidarność, odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa. „Zróbmy to dla naszych bliskich, dla naszych rodzin i dla siebie” – dodał szef rządu.

Premier w wystąpieniu przypomniał, że „w maju minie rok, od kiedy na COVID-19 zmarła pierwsza osoba, 57-letnia pacjentka poznańskiego szpitala. Od tego czasu tysiące rodzin zbyt wcześnie pożegnało swoich najbliższych”.

Na całym świecie z powodu COVID-19 zmarło już ok. 3 mln osób. W Polsce wirus pozbawił życia ponad 50 tys. osób.

Wsparcie rządu w dobie pandemii koronawirusa

„W walce z epidemią nie ma i nie było łatwych rozwiązań. Ale nasz rząd bierze za nie wszystkie odpowiedzialność” – podkreślił premier. Od początku trwania pandemii COVID-19 rząd premiera Mateusza Morawieckiego aktywnie wspiera przedsiębiorców oraz wszystkich Polaków, chroniąc miejsca pracy w całym kraju.

Do polskich firm trafiło już ponad 202 mld zł w ramach Tarczy Antykryzysowej i Finansowej. Te dodatkowe środki pozwoliły na ochronę niemal 6,5 mln miejsc pracy.

W drugim kwartale 2021 r. rząd będzie kontynuował pomoc, ale też poszerzy katalog branż, które będą mogły korzystać z rządowego wsparcia. Do przedsiębiorców trafi dodatkowo ok. 30 mld zł.

Szczepienia nadzieją na powrót do normalności

Szczepienia są bezpieczną i skuteczną bronią w walce z COVID-19. Premier potwierdził, że rząd ciągle walczy o zwiększenie dostaw szczepionek. Każdego dnia pracuje, aby system szczepień był jeszcze sprawniejszy. Liczba wykonanych szczepień w Polsce przekroczyła już 6,4 mln.

„Poddam się szczepieniu, kiedy tylko przyjdzie kolej na osoby w moim wieku. I do tego samego zachęcam wszystkich Państwa” – dodał.

Zdrowych i bezpiecznych świąt – życzenia premiera dla wszystkich Polaków

Na zakończenie wystąpienia, szef rządu przekazał życzenia świąteczne rodakom w kraju oraz za granicą: „Święta Wielkanocne przypominają nam, że życie jest silniejsze niż śmierć. Niech ta prawda nas zjednoczy, niech nas pokrzepi i doda nam sił”.

„Życzę wszystkim moim rodakom w kraju i za granicą zdrowych i bezpiecznych Świąt. Nawet po najczarniejszej nocy w końcu przychodzi dzień. I również po pandemii wróci normalność. Wszystko jest w naszych rękach” – zakończył szef rządu.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki (fot. Marta Marchlewska-Wilczak/Kancelaria Senatu)

Życzenia Marszałka Senatu z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki skierował życzenia do rodaków.

„Szanowni Państwo,

niestety po raz kolejny przychodzi nam przygotowywać się do Świąt Wielkiej Nocy w cieniu złowrogiej pandemii. Rok temu mieliśmy nadzieję, że ta okrutna choroba minie równie szybko, jak pojawiła się w Polsce i na świecie. Jednak aktualna sytuacja epidemiczna i po prostu zwyczajna troska o zdrowie i życie, nie pozwalają nam spędzić tych radosnych Świąt tak, jak chcielibyśmy, jak nakazuje nasz obyczaj i tradycja.

Mimo trosk, niech mi będzie wolno w tych świątecznych dniach życzyć Państwu zdrowia i radości. Niech święta będą dla nas wsparciem i źródłem nowej energii na przyszłość. Podarujmy sobie w te święta bliskość, czułość i uważność – choćby tylko w życzeniach, wypowiadanych przez telefon czy internetową kamerę. Niech troska o bliskich, z większością z których nie możemy się teraz spotkać, towarzyszy nam nie tylko w czasie świąt.

Pamiętajmy proszę o osobach samotnych, ale też o lekarzach, pielęgniarkach, ratownikach medycznych i wszystkich pracownikach ochrony zdrowia, którzy z najwyższym poświęceniem walczą o nasze zdrowie, o pacjentach, którzy nie mogą teraz być ze swoimi rodzinami, walcząc z chorobą. Pamięć o nich oraz o tych, którzy przegrali walkę z wirusem i innymi poważnymi schorzeniami jest teraz naszym szczególnym obowiązkiem.

Wierzę, że jako naród damy radę przezwyciężyć każde nieszczęście. A pomoc i wspieranie innych, często słabszych, niech zawsze będzie naszą dumną narodową cechą, szczególnie potrzebną w obecnych trudnych czasach.

Mam nadzieję, że to ostatnie święta, które musimy spędzić w cieniu tej straszliwej pandemii. Głęboko wierzę, że następne świąteczne spotkania będą już takie, o jakich marzymy – bezpieczne i radosne.

Niech Wielkanoc przyniesie nam wszystkim powiew wiosny, nadzieję i wiarę w lepszy czas.”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button