CIEKAWOSTKI

Zoo Opole – wybrano imiona dla tygrysków. Zoo Wrocław – dla manata karaibskiego

Ogrody zoologiczne

Konkurs na imiona dla trzech tygrysków z opolskiego ZOO wzbudził w całej Polsce ogromne zainteresowanie i przerósł nasze oczekiwania.

Wpłynęło ponad 1450 zgłoszeń, z których komisja konkursowa stworzyła listę 650 imion. Są pośród nich takie, które powtarzały się kilkadziesiąt razy. Przed jury konkursowym stanęło nie lada wyzwanie, aby wybrać oryginalne trzy imiona dla maluchów.

Przypomnijmy, w opolskim ogrodzie zoologicznym urodziły się trzy tygrysy syberyjskie (amurskie). Ich rodzicami jest Diego i Uma, która przyjechała do Opola w ubiegłym roku.

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem imiona dla tygrysków powinny się zaczynać na literę „O”, aby podkreślić ich miejsce urodzenia, a zgłoszenia miały być oceniane głównie za oryginalność i pomysłowość. W tej sytuacji trzeba było znaleźć klucz, według którego komisja dokona wyboru.

– Wybór był naprawdę trudny i bardzo chciałbym podziękować wszystkim uczestnikom za takie zaangażowanie i zainteresowanie – przyznał Krzysztof Kazanowski, Główny Specjalista ds. hodowlano – dydaktycznych opolskiego zoo. – Narodziny charyzmatycznych kręgowców w ZOO zawsze wzbudzają pozytywne emocje i tak też było w przypadku trzech tygrysów. Z racji tego, że nasz ogród znajduje się na Wyspie Bolko w bliskości rzeki Odry, postanowiliśmy, że nasze trojaczki będą nosiły imiona związane właśnie z Odrą. Wybraliśmy trzy imiona, które tak nam się kojarzyły i jednocześnie łączyły trójkę rodzeństwa poprzez łatwy w zapamiętaniu motyw.

Tygryski (fot. ZOO Opole)

I tak oto potomkowie Diego i Umy od teraz noszą imiona: ODRAJ, ODRIS i ODRUS.

ZOO Wrocław – imię dla manata karaibskiego

ZOO Wrocław ogłosiło konkurs na imię dla manata karaibskiego, który urodził się w ZOO 26 września 2023 roku.
Łącznie na ich Facebooku, Instagramie i Tiktoku zamieszczono ponad 1200 propozycji imion.
Do rundy 2 przeszły dwie propozycje zgłoszone przez opiekunów manatów oraz dwie z największą ilością polubień: Aluś, Amon, Alf oraz Astro.

ALUŚ – manat karaibski (fot. ZOO Wrocław)

Imię ALUŚ wygrało z przewagą ponad 2 tys. głosów!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button