LUBLIN

Znęcał się nad żoną i podpalił samochód. Został aresztowany

Lubelskie

3-miesięczny tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 31-latka z gminy Annopol, który został zatrzymany przez annopolskich policjantów.

Mężczyzna znęcał się psychiczne i fizyczne nad żoną oraz podpalił samochód należący do członka rodziny o wartości 31 000 zł. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny kraśnickiej komendy w miniony weekend otrzymał zgłoszenie o podpaleniu samochodu na terenie gminy Annopol (woj. lubelskie). Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Annopolu, którzy zastali tam 31-letniego domownika. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że nie wie skąd wziął się ogień. Wezwana straż pożarna ugasiła płonący pojazd.

Z nagrań monitoringu wynika, że to prawdopodobnie 31-latek polał samochód o wartości 31 tysięcy złotych należący do członka rodziny substancją łatwopalną i dokonał jego podpalenia. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna po alkoholu znęcał się również nad swoją żoną psychicznie i fizycznie, wszczynając awantury i grożąc pozbawieniem życia, wyzywał ją również słowami wulgarnymi.

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Annopol. 31-latek usłyszał dwa zarzuty znęcania oraz zniszczenia mienia, do których się przyznał odmawiając składania wyjaśnień. Sąd zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt jako środek zapobiegawczy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button