PIŁKA RĘCZNA

Zmiany w Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Andrzej Kraśnicki odchodzi. Henryk Szczepański nowym prezesem

Związek Piłki Ręcznej w Polsce

Andrzej Kraśnicki złożył formalną rezygnację z funkcji prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Pełnił ją przez ostatnich 15 lat. Zgodnie z prawem nie mógłby już kandydować na kolejną kadencję. Obecnie zajmuje się zadaniami w Polskim Komitecie Olimpijskim i działalności w międzynarodowym oraz europejskim Ruchu Olimpijskim.

Henryk Szczepański prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce

Zarząd Związku Piłki Ręcznej w Polsce jednogłośnie powołał Henryka Szczepańskiego – dotychczasowego I wiceprezesa i Dyrektora Biura – na prezesa ZPRP. Zgodnie ze statutem Związku prezes Henryk Szczepański będzie pełnił tę funkcję do czasu wyboru nowego prezesa ZPRP na kolejną kadencję.

Najważniejsze zadania przed jakimi obecnie stoi Związek Piłki Ręcznej w Polsce to dalsza promocja i rozwój dyscypliny, współorganizacja ze Szwecja Mistrzostw Świata 2023, oraz awans naszych reprezentacji do najważniejszych międzynarodowych turniejów.

Henryk Szczepański od 2010 roku pracuje w Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Przez wiele lat był międzynarodowym sędzią piłki ręcznej. W 1999 roku – po zakończeniu sędziowania – został delegatem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Od kwietnia 2017 roku jest członkiem Zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button