POLSKA

Zmiany w przepisach ruchu drogowego. Dla każdego jest miejsce na drodze

Polska

Pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Podczas weekendu, spodziewać się można nie tylko większego ruchu samochodowego, ale też większej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Piesi, użytkownicy jednośladów, hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W przypadku jakiegokolwiek zdarzenia drogowego, nie chroni ich nic – co mogłoby zamortyzować uderzenie. Konsekwencje zdrowotne takich zdarzeń są często bardzo poważne, a niejednokrotnie kończą się tragicznie.

Pamiętajmy, że fundamentem bezpieczeństwa na drodze jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich jej użytkowników.

Warto przypomnieć sobie znowelizowane przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego oraz urządzeń wspomagających ruch, które weszły w życie 20 maja 2021 r.

Przypominamy również, że 1 czerwca 2021 r. weszły w życie przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach.

Więcej informacji: Zmiany w przepisach ruchu drogowego. Hulajnogi elektryczne, obowiązki kierowcy i osób pieszych

Pamiętajmy, że korzystanie z drogi w sposób zgodny z przepisami w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
(KGP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button