POLITYKAPOLSKA

TVP – zmiana władzy. TVP Info przestało nadawać. Kamiński i Wąsik skazani na dwa lata więzienia. Czy Duda zastosuje prawo łaski?

Polityka

Na Woronicza w Warszawie powołani przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza już zasiadają na swoich stanowiskach.

Szefem rady nadzorczej został adwokat Piotr Zemła, a nowym prezesem TVP jest Tomasz Sygut.

Oprócz tego odłączono sygnał TVP Info z Placu Powstańców.

Niestety nowy rząd zaczyna robić to samo jak PiS. W TVP zostali przewerbowani inni pracownicy TVP. Zatem co to są za zmiany? Żadne!

Kolejne transfery do TVP

Do TVP przeniesiono pseudodziennikarzyny z pisowskiego Polsatu i platformowego pseudoTVNu.

W Polsce nikt nie przestrzega prawa prasowego, zatem nazywanie ich mediami czy dziennikarzami jest to obrażanie nas!

Te twory są zależne od innych, a ich poprawność językowa jest dnem!

Minister KiDN odwołał władze mediów publicznych i PAP

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako organ wykonujący uprawnienia właścicielskie Skarbu Państwa, posiadającego 100% akcji w Spółkach, działając na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych odwołał 19 grudnia 2023 roku dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe Rady Nadzorcze ww. Spółek, które powołały nowe Zarządy Spółek.

Konieczność tego rodzaju działań oraz uzasadnienie wyznaczyła uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 19 grudnia 2023 roku w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskie Agencji Prasowej.

Decyzja o odwołaniu dotychczasowych władz i powołaniu nowych została podjęta na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy przez właściciela Spółek, reprezentowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, któremu przysługuje pełna autonomia w zakresie podejmowania takich decyzji.

Zabezpieczenie wydane przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej z 14 grudnia 2023 roku, zgodnie z pisemnym stanowiskiem wydanym przez Prokuratorię Generalną Skarbu Państwa jako organu, który reprezentuje od strony prawnej interesy Skarbu Państwa, jest prawnie bezskuteczne i w żaden sposób nie wiąże ani Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ani nowych Zarządów czy Rad Nadzorczych Spółek.

Czy Kamiński i Wąsik trafią do więzienia?

Były szef CBA Mariusz Kamiński i jego zastępca Maciej Wąsik zostali skazani na dwa lata więzienia. Chodzi o tzw. aferę gruntową.

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest prawomocny.

Niestety, pisowski prezydent Andrzej Duda błyskawicznie zastosuje wobec nich prawo łaski.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button