MUZYKA

Zmartwychwstanie Lil Nas X w „J CHRIST”. Montero walczy z bramami nieba i piekielnym ogniem

Teledysk wbija w fotel!

To dopiero nowa era! Wielokrotnie nagradzany król list przebojów powraca z pierwszym od dwóch lat singlem zatytułowanym „J CHRIST”.

Piosenka została napisana wspólnie przez Lil Nas X (Montero Hill) z Omerem Fedim, Mikiem Levym (Gesaffelsteinem) i Blakiem Slatkinem. Produkcją zajęli się Fedi, Gesaffelstein i Lil Nas X.
Premierze utworu towarzyszy oficjalny teledysk – to jego debiut reżyserski. Klip do „J CHRIST” to wizualna uczta, podczas której Montero walczy z bramami nieba i piekielnym ogniem. Po rozegraniu wewnętrznej bitwy (w otoczeniu ważnych gwiazd!) Lil Nas X ogłasza zwycięstwo nad złem i wybiera drogę wiary.

Wielu powątpiewa w kierunek, który obrał, jednak Lil Nas X nie zważa na opinie innych. Postanowił wyrazić swoją duchowość na własny sposób – starannie ułożył swoje życie, nie wstydzi się drogi, którą przeszedł i z radością składa hołd swojemu kultowemu teledyskowi do „MONTERO (Call Me By Your Name)”.

„Tak więc kto jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem. Stare przeminęło – i nastało nowe!” – 2 Koryntian 5, 17

Klip został nakręcony w Mexico City.

Lil Nas X był gospodarzem premiery „J CHRIST”. Także na czerwonym dywanie pojawiło się kilka gwiazd.

Lil Nas X nie ma sobie równych. Artysta przeszedł do historii dzięki singlowi „Old Town Road”, który nie tylko zdobył diamentowy certyfikat, ale i stał się najdłużej notowanym utworem w historii listy Billboard Hot 100. To właśnie za sprawą „Old Town Road” Lil Nas X otrzymał tytuł jedynego artysty, który wyszedł z szafy będąc #1 na liście przebojów. Utwór pokrył się 17-krotną platyną i stał się drugim najwyżej certyfikowanym singlem wszech czasów.

Wszechstronnie utalentowany artysta i król Internetu, nazwany już ikoną mody ze względu na swój niesamowity, przyciągający wzrok wygląd, we wrześniu 2021 roku wydał debiutancki album „Montero”, który został przyjęty przez krytyków, uplasował się na 2. miejscu lisity Billboard 200 oraz zdobył nominację do nagrody Grammy.

Dotąd Lil Nas X został dwukrotne nagrodzony Grammy, pięciokrotnie Billboard Music Awards i dwukrotnie American Music Awards. Został również wprowadzony do Songwriters Hall of Fame, stając się najmłodszym laureatem nagrody Hal David Starlight Award. Już wkrótce zaprezentuje jeszcze więcej nowej muzyki!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button