LUBLIN

Złamała przepisy ruchu drogowego. 20 punktów karnych w kilka sekund

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą!

Niezastosowanie do znaku linii podwójnej ciągłej, znaku P8b oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych – za te popełnione wykroczenia mieszkanka powiatu lubartowskiego została ukarana mandatem karnym oraz 20 punktami karnymi.

Policjanci apelują o rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy, że oprócz nas na drodze są jeszcze inni uczestnicy ruchu drogowego. Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo!

Kilka dni temu do lubartowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kierującym, który w Łucce (woj. lubelskie) dopuścił się kilkukrotnego złamania przepisów ruchu drogowego. Jak się okazało, osoba kierująca skodą najpierw wyprzedzała w miejscu niedozwolonym, gdyż ograniczała ją linia podwójna ciągła, następnie nie zastosowała się do strzałek kierunkowych wskazujących aktualny pas kierunku jazdy, aby zakończyć zjazd z tego pasa na przejściu dla pieszych.

Szereg tych niebezpiecznych manewrów odbył się tuż przed szkołą podstawową w Łucce. Jeden z kierujących na swoim wideorejestratorze nagrał ten przejazd i dołączył do dokumentacji zawiadamiając o popełnieniu wykroczenia. Policjanci ustalili kierowcę. Okazała się nim 30-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego. Ze względu na okoliczności i zagrożenie w ruchu drogowym jakie spowodowała, została ukarana mandatem karnym i 20 punktami karnymi.

Policjanci apelują o zachowanie rozsądku i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button