FESTIWALEKONCERTY

Zenek Kupatasa w line-upie Pol’and’Rock Festival 2024

Festiwale w Polsce

Zenek to wieloletni przyjaciel Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

W tym roku zagra na Małej Scenie 30. Pol’and’Rock Festival.

Zenek Kupatasa od 1997 roku łączy ciężkie brzmienia z dystansem do siebie, otaczającej nas rzeczywistości, poczuciem humoru i swoistą filozofią. Z optymizmem przedziera się przez szarość życia i trudy egzystencji.

Mając lat 15, założył zespół Kabanos, z którym w 2013 roku zdobył nagrodę Złotego Bączka. Napisał dla zespołu m.in. takie utwory jak „Buraki”, „Serce”, czy „Klocki”. Zespół Kabanos zagrał na Najpiękniejszym Festiwalu Świata dwukrotnie – na 18. Przystanku Woodstock w 2012 roku oraz na 22. Przystanku Woodstock w 2016 roku.

Obecnie podpisuje swoje piosenki własnym nazwiskiem. Nagrał 10 solowych albumów, w tym podwójną płytę „Rezyliencja”, „Darmowe Przytulasy” i „O!”. Jako Zenek Kupatasa zagrał dwa razy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata – na Scenie Lecha na 24. Pol’and’Rock Festival w 2018 roku oraz na Najpiękniejszego Domówce Świata w 2020 roku. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy na scenie podczas jego występu. Otwartość na publikę i spontaniczność to cechy znamienne dla jego koncertów.

Wspierają go w tym gitarzysta Jurek, basista Włodek Bombel-Świszczypała i perkusista Boguś Bambaryła, którzy tworzą z nim żywiołową mieszankę energetyczną.

30. Pol’and’Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku’69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki.

W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock’n’rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival! Ogłoszonymi do tej pory zespołami są: CelKilt, Clawfinger, Electric Callboy, Enej, Flapjack, Flogging Molly, Guano Apes, Kasia Kowalska, Less Than Jake, MEUTE, Modestep, Motionless In White, Myrath, Sick Of It All, T.Love, The Warning oraz Orkiestra Dorosłych Dzieci.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button