KONCERTY

Zbigniew Preisner z przyjaciółmi w wyjątkowych miejscach

Zbigniew Preisner

W niezwykłym, świątecznym w klimacie „Piwnicy pod Baranami” wystąpi w styczniu Zbigniew Preisner z przyjaciółmi.

Ekskluzywne wydarzenie będzie mogła zobaczyć publiczność pięciu miast: Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Gdańska i Poznania.

„Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” – to tytuł ekskluzywnego programu świątecznego, który w styczniu przedstawiony zostanie publiczności w prestiżowych miejscach w Polsce. Wybitny kompozytor zaprosił do udziału w swoim projekcie znanych solistów i muzyków. A są to: Beata Rybotycka, Maciej Balcar, Edyta Krzemień, Joanna Pocica oraz Jan Karpiel-Bułecka z zespołem. Wokalistom towarzyszyć będzie zespół złożony z najlepszych polskich muzyków.

Jako pierwsi będą mieli okazję zasłuchać się w niezwykle refleksyjnych kolędach, wpisujących się w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, mieszkańcy Krakowa i okolic. To właśnie w grodzie Kraka, w pięknej i nowoczesnej ICE Kraków Congress Centre odbędzie się 10 stycznia pierwszy z cyklu koncertów. Artyści wystąpią w największej z sal całego kompleksu – Sali Audytoryjnej. Po kilku dniach przerwy, 14 stycznia soliści wraz z instrumentalistami udadzą się do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu, aby tam przedstawić swój kolędowy program. To niezwykle prestiżowe miejsce dla Dolnego Śląska organizuje działalność kilkunastu zespołów wokalnych i instrumentalnych, w tym m.in. Filharmonii Wrocławskiej, Orkiestry Leopoldinum, Wrocławskiej Orkiestry Barokowej czy Lutosławski Quartet. Następnego dnia, 15 stycznia artyści przejadą do Warszawy, gdzie wystąpią w dobrze znanym Centralnym Ośrodku Sportowym Torwar. Obiekt mogący pomieścić nawet 7 tysięcy osób, gościł już chyba artystów każdego gatunku muzycznego. Wystąpili tu m.in. David Garret, Sting czy James Newton Howard, a w minionym okresie świątecznym wystawione zostało widowisko „Betlejem w Warszawie”. 16 stycznia z kolei zaplanowany został koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku, zbudowanej na wyspie Ołowiance. Piękny obiekt mieści się w zabytkowych i rozbudowanych pomieszczeniach starej miejskiej elektrowni. Klimatyczne kolędy z pewnością nabiorą tam niepowtarzalnego charakteru. Ostatnim przystankiem dla zaprezentowania publiczności świątecznego programu w wykonaniu Zbigniewa Preisnera i przyjaciół będzie nowoczesna Sala Ziemi zlokalizowana w obiektach Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu, w których widzowie mogli oklaskiwać wiele gwiazd. Do tej grupy należą m.in. Steven Wilson, Artur Sandoval czy Cing Crimson, a także The Royal Moacow Ballet. Poznański koncert kolędowy odbędzie się 19 stycznia.

Wszystkie świąteczne wieczory kolęd rozpoczynać się będą o godzinie 20:00.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button