POLSKA

Zaostrzenie kar za obrazę uczuć religijnych. 3 lata więzienia za przerwanie mszy

Lewica: Wykreślić przepis o obrazie uczuć religijnych z Kodeksu karnego

Solidarna Polska proponuje przepisy, które mają spowodować, iż w ogóle nie będzie można krytykować Kościoła katolickiego w sferze publicznej.

Ugrupowanie Zbigniewa Ziobro chce 3 lat więzienia za przerwanie mszy albo za publikację mema z papieżem.

W ocenie Roberta Biedronia, współprzewodniczącego Nowej Lewicy art. 196 Kodeksu karnego to „relikt średniowiecza”, który nie powinien być stosowany w państwie demokratycznym.

Obraza uczuć religijnych

Lewica mówi wprost, że należy wykreślić przepis o obrazie uczuć religijnych z Kodeksu karnego! Dlaczego? Ocena takiego zdarzenia jest bardzo subiektywna, każdy z nas ma inne uczucia dotyczące wiary. Lewica nie walczy z religią, ale z patologiami.

– Co są uczucia religijne, jak prawnie nazwać coś co dana osoba, wyznaje, czuje, czy też myśli? – mówiła Joanna Scheuring-Wielgus. Jak podkreśliła uchwalenie tych przepisów spowoduje, iż granica uznania co jest a co nie jest obrazą uczuć religijnych stanie się jeszcze bardziej uznaniowa.

– Cała ta szajka polityków skupionych wokół Ziobry chce być takimi rycerzami, którzy bronią jednej i słusznej wiary. Według nich wiary katolickiej. Ich propozycja jest wymierzona te osoby, które przez ostatnie 6-7 lat bardzo mocno i żywo reagują na wtrącania się kościoła w życie polityczne, czy też nasze życie osobiste – oceniła posłanka Lewicy. Jak informowała Policja tylko po Strajkach Kobiet w 2020 r. wszczęto 21 postępowań z art. 196 kk. – Jeżeli te prawo już by obowiązywało, to mój mąż poszedłby na 3 lata do więzienia – stwierdziła.

Posłanka Anna-Maria Żukowska ocenia, iż propozycja Ziobrystów to krok w kierunku państwa wyznaniowego.

– Solidarna Polska chce na dwa lata wsadzać do więzienia za wyszydzanie dogmatów i obrzędów, ale tylko Kościoła katolickiego. Z innych religii już można się śmiać? Gdzie równość wobec prawa? – dopytywała.

W ocenie posłanki Scheuring-Wielgus propozycja Solidarnej Polski to element ich politycznego planu.

– To jest kolejny pokłon Ziobry nie w kierunku ofiar pedofilii, ale w kierunku kościoła, z którym ten polityk bardzo by chciał politycznie współgrać – mówiła w programie Onet Opinie. – To jest wręcz niewiarygodne, że szajka Ziobry nie potrafi postawić przed sądem księdza pedofila, który gwałci i molestuje chłopców oraz dziewczynki; nie potrafi też postawić przed sądem biskupa, który ukrywa takiego księdza, ale zajmuje się tak idiotycznymi przepisami jak ten o obrazie uczuć religijnych – oceniła posłanka.

Polska świeckim państwem czy wyznaniowym? (fot. Lewica)

Świeckie państwo

Lewica opowiada się za świeckim państwem. Dziś widać bardzo wyraźnie jak szkodliwy jest dla Polski sojusz tronu i ołtarza! Świeckie państwo to szacunek dla wszystkich, niezależnie od wyznania lub jego braku. Tylko rozdział kościoła od państwa gwarantuje obywatelkom i obywatelom utrzymanie standardów demokratycznych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button