WODNY

Załoga I Love Poland triumfowała w regatach Roschier Baltic Sea Race

Nagroda Line Honours

Załoga I Love Poland jako pierwsza przecięła linię mety regat Roschier Baltic Sea Race i wywalczyła nagrodę Line Honours.

Na starcie wyścigu organizowanego przez Royal Ocean Racing Club stanęło 27 jachtów, a na ich pokładach 213 żeglarzy i żeglarek 18 narodowości.

Przez cały czas trwania wyścigu na czele stawki żeglowały największe jednostki, w tym trzy klasy Volvo: I Love Poland, GP Bullhound i Ambersail 2 oraz Outsider TP52. Wielokrotne zmiany siły i kierunku wiatru powodowały rotacje na pozycji lidera i walkę o zwycięstwo do samej mety, która znajdowała się między wyspami, w samym centrum Helsinek.

Regaty organizowane przez RORC zostały pierwszy raz przeprowadzone na Bałtyku. Trasa mierzyła w linii prostej 635 mil morskich, a pierwszy na mecie jacht I Love Poland przepłynął ten dystans w 3 doby i 27 minut. Załogę I Love Poland stanowili sami Polacy, w tym laureaci Programów Szkoleniowych, olimpijka z Tokio oraz zawodnicy Kadry Narodowej Polskiego Związku Żeglarskiego.