TRÓJMIASTO

Zabójstwo. 18-latek zaatakował kobietę nożem i mężczyznę młotkiem

Pomorskie

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z kryminalnymi z Pucka ustalili tożsamość i zatrzymali podejrzanego o podwójne zabójstwo, do którego doszło w jednej z miejscowości w gminie Kosakowo.

18-latek usłyszał zarzuty zabójstwa, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek, 11.03.2022 r., około godziny 17.15 dyżurny puckiej Policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że w jednej z miejscowości gminy Kosakowo dzieci nie mogą skontaktować ze swoimi rodzicami.

Natychmiast na miejsce skierowano policjantów z Kosakowa. Po przeszukaniu domu mundurowi odnaleźli zwłoki 52-letniego mężczyzny oraz 49-letniej kobiety.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali śledczy, kryminalni oraz technicy kryminalistyki, którzy wykonali oględziny oraz zabezpieczali ślady i dowody.

Sprawą i ustalaniem okoliczności oraz tożsamości sprawcy zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz puccy operacyjni, którzy w wyniku intensywnej pracy, kilka godzin od zdarzenia na terenie Szczytna zatrzymali 18-latka mającego bezpośredni związek ze sprawą. Ponadto policjanci znaleźli w jego aucie kilkadziesiąt gramów marihuany, które zostały zabezpieczone do dalszych badań.

Z ustaleń śledczych wynika, że 18-latek zaatakował kobietę nożem a mężczyznę młotkiem. W wyniku odniesionych obrażeń oboje zmarli.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu podwójnego zabójstwa. Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pucku wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec sprawcy.

Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button