TRÓJMIASTO

Zaatakował policjantów siekierą. Funkcjonariusze użyli tasera

Pomorskie

Z odpowiedzialnością karną za czynną napaść na policjantów musi liczyć się 30-latek.

Podczas interwencji domowej groził policjantom śmiercią i rzucił się na funkcjonariuszy z siekierą w ręku.

Wcześniej mężczyzna był agresywny wobec domowników, demolował wyposażenie mieszkania i groził członkom rodziny. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować w tej sprawie o zastosowanie tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło w nocy z 1 na 2 grudnia 2021 r. w jednym ze starogardzkich (woj. pomorskie) domów. Ze zgłoszenia wynikało, że mieszkający tam mężczyzna jest agresywny, demoluje wyposażenie mieszkania oraz grozi swoim krewnym. Po przyjeździe policjantów 30-latek nie stosował się do wydawanych przez mundurowych poleceń. Trzymając w ręku siekierę, groził funkcjonariuszom pozbawieniem życia. W pewnej chwili dynamicznie ruszył z nią w kierunku interweniujących policjantów. Dzięki opanowaniu mundurowych i natychmiastowej reakcji nie doszło do tragedii. Do obezwładnienia agresywnego napastnika funkcjonariusze użyli tasera. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do szpitala, gdzie został objęty opieką psychiatryczną. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli także siekierę, którą posługiwał się sprawca.

Dzisiaj w tej sprawie przeprowadzone zostaną dalsze czynności procesowe. Zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button