KIELCE

Jarmark Bożonarodzeniowy na kieleckim Rynku. Moc świątecznych atrakcji

Kielce

Prezydent Kielc serdecznie zaprasza na tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy, współorganizowany przez miejskie instytucje kultury oraz jednostki miasta.

– W ubiegłym roku, z powodu pandemicznych obostrzeń, jarmark nie mógł odbyć się w swojej tradycyjnej formule. Przygotowaliśmy wówczas jego alternatywną, wirtualną wersję. W tym roku bardzo cieszymy się, że możemy ponownie zorganizować go na kieleckim Rynku, choć oczywiście patrzymy z odpowiedzialnością na aktualną sytuację. Jeżeli tylko pojawią się ograniczenia, będziemy podejmować stosowne decyzje – podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

W dniach 4 – 19 grudnia br. na kielecki Rynek zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów do odwiedzania straganów, w których znajdziemy świąteczną ofertę zakupową. Będą bożonarodzeniowe grzańce, ciasta, potrawy wigilijne oraz drobne upominki i ozdoby świąteczne. Będą także, tak lubiane przez kielczan, foodtrucki.

W przedświąteczny weekend na Rynku stanie również scena, która rozweseli zimowe popołudnia bożonarodzeniowymi dźwiękami i pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w klimat świąteczny. Będą przygotowane konkursy, karaoke, świąteczna fotobudka i animacje dla dzieci.

Przez cały czas trwania Jarmarku na płycie Rynku kręcić się będzie także koło widokowe.

Jarmark Bożonarodzeniowy na kieleckim Rynku (fot. UMK)

Jarmark oficjalnie zostanie zainaugurowany przez prezydenta Kielc, który wspólnie z mieszkańcami w niedzielne popołudnie odpali światełka na miejskiej choince.

W niedzielę o godzinie 16 zapraszamy na uroczystą inaugurację Jarmarku Bożonarodzeniowego i zapalenie światełek na miejskiej choince.

– Zapraszamy całe rodziny z dziećmi w niedzielę, 5 grudnia na godz. 16.00 na Rynek gdzie będą czekać na nich słodkości i wspólna zabawa. Chcielibyśmy, żeby w tym wydarzeniu mogło wziąć udział jak najwięcej mieszkańców, dlatego zdecydowaliśmy się nieco zmodyfikować termin. Zamiast w dzień św. Mikołaja, jak zazwyczaj się to odbywało, choinka rozbłyśnie dzień wcześniej – tłumaczy Bogdan Wenta.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zakończy wspólna Wigilia dla Kielczan w czwartek, 23 grudnia o godz. 11.00.
(UMK)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button