HOKEJ

Za nami sezon zasadniczy Polskiej Hokej Ligi. Hit play-off

Hokej na lodzie

Zakończył się sezon zasadniczy Polskiej Hokej Ligi. Hitem play-off mecz GieKSy z JKH.

W niedzielę, 19 lutego odbyła się ostatnia kolejka sezonu zasadniczego 2022/23 Polskiej Hokej Ligi. Niespodziewanie GKS Katowice przegrał z KH Toruń i spadł w tabeli na 4. miejsce. Już w środę, 22 lutego rozpoczyna się faza play-off. Mistrz sezonu zasadniczego Cracovia zagra Zagłębiem, wicemistrz z Oświęcimia zmierzy się z zespołem z grodu Kopernika, tyszanie z Sanokiem, a obrońcy tytułu mistrzowskiego z Katowic z GKS Jastrzębie.

Przed niedzielną kolejką GKS Katowice plasował się na 3. miejscu w tabeli, ale w Toruniu Ślązacy trafili na bardzo dobrze dysponowanego rywala. Po pierwszej tercji Stalowe Pierniki prowadziły 3:1. W ostatnich sekundach trzeciej tercji Grzegorz Pasiut doprowadził do remisu, ale w dogrywce decydującego gola strzelili torunianie. GieKSa przegrała i spadła na 4. miejsce w tabeli, bo GKS Tychy zwyciężył z drużyną z Sanoka. Te rozstrzygnięcia spowodowały, że obrońcy tytułu mistrzowskiego trafili w ćwierćfinałach play-off na GKS Jastrzębie.

PARY ĆWIERĆFINAŁOWE PLAY-OFF

  • Cracovia (1) – Zagłębie Sosnowiec (8)
  • Unia Oświęcim (2) – KH Toruń (7)
  • GKS Tychy (3) – Sanok (6)
  • GKS Katowice (4) – GKS Jastrzębie (5)

W środę odbędą się mecze Cracovia – Zagłębie i Unia – KH, a w czwartek do rywalizacji przystąpią pozostałe drużyny.

Mecze ćwierćfinałowe play-off (do 4. zwycięstw) najpóźniej zakończą się 7 marca. Spotkania półfinałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 9 marca a najpóźniej zakończą 22 marca. Mecze finałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 25 kwietnia, a najpóźniej zakończą 6 kwietnia. Mecze o 3. miejsce (do 2. zwycięstw) rozpoczną się 27 marca, a najpóźniej zakończą 31 marca.

W środę początek fazy play-off Polskiej Hokej Ligi

Już w środę rozpoczyna się faza play-off PHL. Mistrz sezonu zasadniczego Cracovia zagra Zagłębiem Sosnowiec, wicemistrz z Oświęcimia zmierzy się z zespołem z grodu Kopernika. W czwartek do rywalizacji przystąpią pozostałe drużyny: tyszanie zagrają z Sanokiem, a obrońcy tytułu mistrzowskiego z Katowic z GKS Jastrzębie.

W pierwszej parze zdecydowanym faworytem jest Cracovia. Pasy zmierzyły się z Zagłębiem w niedzielę w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, a trzy bramki zdobył Patryk Wronka. Napastnik reprezentacji Polski jest ostatnio w świetnej formie. Wronka wygrał klasyfikację kanadyjską sezonu zasadniczego, lider Cracovii strzelił 19 goli i zaliczył aż 34 asysty.

W starciu Unia Oświęcim – KH Toruń prawie wszyscy stawiają na biało-niebieskich, którzy dotychczas spisywali się zdecydowanie lepiej od Stalowych Pierników. W wysokiej formie jest kapitan reprezentacji Polski Krystian Dziubiński, który został królem strzelców sezonu regularnego – w 37 meczach strzelił 22 gole. W ostatnie kolejce drużyna z grodu Kopernika sprawiła dużą niespodziankę, pokonują GKS Katowice.

– Dziś liczy się to, co przed nami, a prawdziwych mężczyzn ocenia się nie po tym jak zaczynają, ale jak kończą. Wierzymy w awans do drugiej rundy. To moje nieskrywane marzenie, żeby w końcu sprawić radość toruńskim kibicom i uczcić zbliżające się setne urodziny hokeja w Toruniu – mówi Michał Kalinowski.

W trzeciej parze GKS Tychy zagra z Sanokiem. Tyszanie na ostatniej prostej wrócili na 3. miejsce w tabeli. W Tychach, jak co sezon, aspiracje są bardzo duże, ale sanoczanie pokazali w tym sezonie, że potrafią wygrywać z każdym zespołem. Ta rywalizacja zapowiada się bardzo ciekawie.

Natomiast hitem ćwierćfinałów PHL będzie starcie GKS Katowice z GKS Jastrzębie. W zespole z Katowic błyszczą Bartosz Fraszko, Grzegorz Pasiut i Kanadyjczyk Brandon Magee. Obrońcy tytułu mistrzowskiego ostatnio jednak sobie nie radzą z drużyną prowadzoną przez trenera Roberta Kalabera, selekcjonera reprezentacji Polski. Trzy ostatnie mecze sezonu regularnego wygrał JKH, w tym w trzeciej rundzie pokonał GieKSę 6:0.

Terminarz ćwierćfinałów fazy play-off Polskiej Hokej Ligi 2023

Ćwierćfinały (do 4. zwycięstw)

Środa, 22 lutego

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:30

Unia Oświęcim – KH Toruń, godz. 18:00

Czwartek, 23 lutego

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:30

Unia Oświęcim – KH Toruń, godz. 18:00

GKS Tychy – Sanok, godz. 18:00

GKS Katowice – GKS Jastrzębie, godz. 18:30

Piątek, 24 lutego

GKS Tychy – Sanok, godz. 18:00

GKS Katowice – GKS Jastrzębie, godz. 18:30

Niedziela, 26 lutego

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia, godz. 17:00

KH Toruń – Unia Oświęcim, godz. 17:00

Poniedziałek, 27 lutego

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia, godz. 19:00

KH Toruń – Unia Oświęcim, 18:30

Sanok – GKS Tychy, godz.18:00

GKS Jastrzębie – GKS Katowice, godz. 18:00

Wtorek, 28 lutego

Sanok – GKS Tychy, godz. 18:00

GKS Jastrzębie – GKS Katowice, godz. 18:00

Ewentualnie:

Czwartek, 2 marca

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec

Unia Oświęcim – KH Toruń

Piątek, 3 marca

GKS Tychy – Sanok

GKS Katowice – GKS Jastrzębie

Sobota, 4 marca

Zagłębie Sosnowiec – Cracovia

KH Toruń – Unia Oświęcim

Niedziela, 5 marca

Sanok – GKS Tychy

GKS Jastrzębie – GKS Katowice

Poniedziałek, 6 marca

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec

Unia Oświęcim – KH Toruń

Wtorek, 7 marca

GKS Tychy – Sanok

GKS Katowice – GKS Jastrzębie

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button