KATOWICE

Z gumową maską na głowie napadł na kobietę i strzelał do niej z rewolweru

Śląsk

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca Bytomia, który w kwietniu tego roku dokonał rozboju z użyciem broni palnej.

Mężczyzna z gumową maską założoną na głowę napadł na kobietę i ukradł jej 50 zł, a gdy ta uciekała, strzelał do niej z rewolweru. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Sąd Rejonowy w Zabrzu tymczasowo aresztował 33-letniego mieszkańca Bytomia, który 14 kwietnia dokonał rozboju z użyciem broni na terenie Zabrza. Pokrzywdzoną była 36-letnia kobieta. Ofiara i sprawca nie znali się wcześniej.

Mężczyzna napadł na kobietę i ukradł jej 50 złotych, po czym oddał w jej kierunku pięć strzałów z rewolweru. Na szczęście pomimo odniesionych obrażeń kobiecie udało się uciec, a o zdarzeniu poinformowano policjantów. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z zabrzańskich komendy.

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej stróże prawa ustalili tożsamość i zatrzymali 33-latka. W trakcie przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli rewolwer, trzy pistolety gazowe, 200 sztuk amunicji różnego rodzaju oraz gumową maskę, w której dokonał rozboju.

Czynności w sprawie trwają. Zatrzymanemu grozi kara od 3 do 15 lat więzienia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button