MOTOSPORT

Wyścigi DTM. Kubica 13. na torze Lausitzring. Rene Rast zwycięzcą

Robert Kubica zajął 13. miejsce

Dobry początek wyścigu, kłopoty po zmianie opon i awans w końcówce.

Robert Kubica zajął 13. miejsce w podczas niedzielnej rywalizacji na torze Lausitzring. Stawka DTM zostanie na tym obiekcie na kolejny weekend.

Miejsce zajęte w kwalifikacjach nie ułatwiło Kubicy startu w niedzielnym wyścigu – kierowca ponownie musiał ruszać do rywalizacji z ostatniego pola. Przed rozpoczęciem zmagań, w garażu zespołu trwały intensywne prace nad przygotowaniem BMW do mocnego rozpoczęcia zawodów.

Początkowa faza wyścigu była dla Kubicy udana. Po kilku minutach od startu, polski kierowca wykorzystał walkę trójki rywali jadących przed nim i awansował na 13. pozycję. Na 14. okrążeniu Kubica zjechał na pit stop, po którym wrócił na tor na 15. miejscu, a chwilę później spadł jeszcze o jedną pozycję. Niestety po zmianie opon tempo Kubicy wyraźnie spadło, przez co próba nawiązania walki z zawodnikami z końca stawki długo nie była możliwa. Ostatecznie w samej końcówce zawodów Kubica najpierw wyprzedził Sheldona van der Linde, a na ostatnim okrążeniu poradził sobie także z Lucasem Auerem, meldując się na mecie na 13. miejscu. W niedzielę zwyciężył Rene Rast, drugi był Nico Müller, a podium uzupełnił Marco Wittmann.

W następny weekend kierowców DTM czeka ponownie jazda na torze Lausitzring – tym razem na jego dłuższej wersji, liczącej 4.570 km.

13. miejsce i dobra końcówka Kubicy na Lausitzring

Pierwszy z czterech tegorocznych wyścigów DTM na torze Lausitzring za nami. Robert Kubica zajął w nim 13. miejsce i w niedzielę będzie starał się wykorzystać doświadczenia z sobotniej rywalizacji.

Podczas pierwszego z dwóch zaplanowanych w tym sezonie weekendów na Lausitzring, kierowcy DTM ścigają się na krótkiej wersji toru o długości 3.478 km. Kubica nie zaliczy porannej sesji kwalifikacyjnej na tym obiekcie do udanych. Kierowca ORLEN Team ART zajął w niej 16. miejsce i późniejszą rywalizację w wyścigu musiał rozpoczynać z ostatniego pola.

Tuż po starcie Kubica wykorzystał kłopoty Fabio Scherera i przesunął się o jedną pozycję. Nieco później Szwajcar uderzył w samochód Polaka, powodując obrót jego BMW i straty Kubicy. Scherer otrzymał za ten incydent karę przejazdu przez aleję serwisową. W późniejszej fazie wyścigu Kubica długo zwlekał ze zjechaniem na pit stop, dzięki czemu utrzymywał miejsce w pierwszej połowie tabeli. Po zmianie opon na 28. okrążeniu zameldował się na torze na 13. miejscu i do końca rywalizacji prezentował bardzo dobre tempo, które pozwala z pewnym optymizmem patrzeć na niedzielny wyścig na Lausitzring..

W sobotnich zmaganiach zwyciężył Nico Müller, przed Sheldonem van der Linde i Robinem Frijnsem, który był najszybszy w kwalifikacjach.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button