KATOWICE

Wypadek lotniczy w Kościelcu. Dwie osoby nie żyją

Śląskie

Policjanci z Częstochowy pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin wykonywali czynności na miejscu tragicznego wypadku lotniczego, do którego doszło w Kościelcu.

Na pokładzie rozbitego szybowca znajdowały się dwie osoby, które w wyniku odniesionych obrażeń poniosły śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 23 października o godzinie 12.19. Dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie o wypadku lotniczym szybowca, do którego doszło na terenie lotniska w miejscowości Kościelec (powiat częstochowski).

Ustalenia wskazują, że maszyna wzbiła się w powietrze, a około 2 kilometry dalej od pasa startowego runęła na zalesiony obszar. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł lecący szybowcem 58-letni instruktor – mieszkaniec województwa mazowieckiego oraz 17-letni kursant – mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Obaj posiadali licencje pilota.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin zabezpieczali materiał dowodowy, by na jego podstawie, we wszczętym postępowaniu, móc szczegółowo wyjaśnić okoliczności i przyczynę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Na miejscu obecny był również przedstawiciel Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button