HOKEJ

Wyniki 45. kolejki PHL. Znamy pary ćwierćfinałowe play-off

Hokej na lodzie

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego nie było większych niespodzianek.

Faworyci wygrali mecze, a po zakończonych spotkaniach najlepsi zdecydowali z kim zagrają w ćwierćfinale fazy play-off.

Bardzo gościnne były drużyny w Sanoku oraz w Nowym Targu, gdzie gospodarze pozwolili przyjezdnym urządzić festiwal strzelecki. Do Sanoka przyjechał GKS Tychy, z którym sanoczanie przez długi czas starali się grać jak równy z równym. W efekcie po dwóch tercjach było 3:2 dla Tychów. Goście odpalili w trzeciej tercji i to czterokrotnie. Ostatnie 10 minut to był popis ich gry ofensywnej.

Unia Oświęcim po niecałych sześciu minutach prowadziła 3:0 z Podhalem Nowy Targ. Po tak piorunującym początku można było zakładać, że goście pewnie będą zmierzać ku zwycięstwu. I tak też było aż do 3. tercji, kiedy przy stanie 6:2 gospodarzom przypomniało się, jak się strzela bramki. Co prawda drużynie z Nowego Targu nie przyniosło to zwycięstwa, ale dzięki temu pozostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. W Unii błyszczał Krystian Dziubiński, strzelec czterech goli.

Oszczędnie do meczu w Sosnowcu podeszli katowiczanie, którzy chcieli wygrać z Zagłębiem jak najmniejszym nakładem sił. Co prawda prowadzenie objęli już w 5. minucie po trafieniu Wajdy, ale nie było widać, aby paliło im się do strzelania kolejnych bramek. Gospodarze postanowili to wykorzystać i powalczyć o korzystny wynik wyrównując w 28. minucie po trafieniu Vasilieva. Kilka minut później do bramki Zagłębia trafił Pasiut i jak się później okazało, ustalił tym samym wynik meczu.

JKH GKS Jastrzębie nie miało łatwej przeprawy w Toruniu. Po pierwszej tercji wynik był remisowy. Po drugiej gospodarze prowadzili 2:1. Zwycięstwo aktualnym mistrzom Polski przyniosły przebłyski Nalewajki oraz Razgalsa, dzięki którym jastrzębianie zakończyli sezon zasadniczy kolejnym zwycięstwem.

Po zakończonych spotkaniach ustalono pary ćwierćfinałowe play-off. Zostały ustalone na podstawie zasady wyboru przez pierwsze trzy zespoły po sezonie zasadniczym. Pierwszeństwo wyboru przeciwnika najpierw miała drużyna z miejsca pierwszego sezonu zasadniczego, następnie drugiego i trzeciego.

W ćwierćfinałach play-off (do 4. zwycięstw) zagrają:

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec

Unia Oświęcim – Sanok

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń

Comarch Cracovia – GKS Tychy

Pierwsze mecze w środę, 23 lutego.

Mecze ćwierćfinały play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 23 lutego a najpóźniej zakończą się 15 marca. Przerwa w rozgrywkach nastąpi między 1 a 9 marca i spowodowana będzie startem Comarch Cracovii w Danii w turnieju finałowym o Puchar Kontynentalny.

Początkowo Pasy, które rywalizować będą z Aalborg Pirates (Dania), Saryarka Karaganda (Kazachstan) oraz HK Homel (Białoruś), miały wystąpić w turnieju finałowym w styczniu. Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) ze względu na sytuację pandemiczną przełożyła turniej na 4-6 marca.

Spotkania półfinałowe play-off (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 18 marca a najpóźniej zakończą 31 marca. Mecze finałowe (do 4. zwycięstw) rozpoczną się 3 kwietnia, a najpóźniej zakończą się 15 kwietnia.

Wyniki 45. kolejki PHL

KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)

Kozlov 17, Korchokha 33 – Górny 3, Nalewajka 42, Razgals 51

Sanok – GKS Tychy 2:7 (1:1, 1:2, 0:4)

Sawicki 20, Makshantsev 26 – Witecki 10, 59, Mroczkowski 38, Szczechura 39, 52, Gościński 54, Zheldakov 59

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)