POLSKA

Częstochowa. Policjanci odnaleźli ciała zaginionych kobiet

Śląsk

Dzisiaj, tj. 21 lutego podczas poszukiwań w rejonie Romanowa, policjanci odnaleźli ciała zaginionych kobiet.

Poszukiwania trwały od 11 lutego, kiedy to rodzina powiadomiła Policję o zaginięciu 45-letniej Aleksandry oraz jej 15-letniej córki. Na podstawie dotychczasowych ustaleń oraz relacji świadków policjanci skoncentrowali się dzisiaj na poszukiwaniach w pobliżu stacji paliw zlokalizowanej na dawnej „Gierkówce”. Na miejscu trwają czynności pod nadzorem Prokuratora.

21 lutego podczas poszukiwań w rejonie Romanowa, policjanci odnaleźli ciała zaginionych kobiet (fot. policja)

Dzisiaj, podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki policjanci uczestniczący w działaniach odnaleźli zwłoki, najpierw jednej z kobiet oraz psa, a po niespełna dwóch godzinach drugiej kobiety. Ciała były zakopane w lesie na głębokości około metra, w odległości kilku metrów od siebie. Wszystkie czynności na miejscu odbywają się pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, a działaniami służb w terenie kieruje zastępca Komendanta Miejskiego w Częstochowie. Tylko w dzisiejszych poszukiwaniach brało udział ponad 120 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach, przewodnicy psów z Wrocławia, katowicki oddział prewencji, pododdział z Częstochowy oraz funkcjonariusze komendy głównej. Na miejscu są również strażacy z częstochowskiej Państwowej Straży Pożarnej. Obecny na miejscu Prokurator nadzoruje oględziny zarówno odnalezionych zwłok, jak i miejsca ich ujawnienia. W pierwszej kolejności śledczy muszą potwierdzić tożsamość zwłok oraz ustalić przyczyny zgonu.

Przypomnijmy, że w minioną niedzielę, na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w tej sprawie 52-letniego Krzysztofa R. Usłyszał on prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa.

21 lutego podczas poszukiwań w rejonie Romanowa, policjanci odnaleźli ciała zaginionych kobiet (fot. policja)

20 lutego – nowy trop w sprawie zaginionych

Częstochowscy policjanci ustalili, że Ford Focus należący do zaginionej Aleksandry Wieczorek, 10 lutego miał poruszać się po drodze krajowej nr 91 w rejonie Romanowa i dalej w kierunku Katowic.

W wyniku prowadzonych działań kryminalni ustalili, że należący do zaginionej Aleksandry Wieczorek samochód marki Ford Focus o numerze rejestracyjnym SC1836F, 10 lutego miał wyjechać z Częstochowy drogą krajową numer 91 (dawniej droga krajowa numer 1 – tak zwana „gierkówka”) w kierunku na Katowice, gdzie widziany był w kolonii Poczesnej, Wrzosowej i Romanowie.

Nadal apelujemy do osób, które nie tylko w dniu zaginięcia, ale również kilka, czy nawet kilkanaście dni temu miały kontakt z zaginionymi lub z 52-latkiem i zwróciły uwagę na jakiś charakterystyczny szczegół, czy spotkały te osoby w nietypowych okolicznościach, by zgłaszały się do najbliższej jednostki Policji lub informowały telefonicznie, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button