POLITYKAPOLSKA

Wybory parlamentarne 2019. Oficjalne wyniki. Rekordowa frekwencja, nazwiska posłów i senatorów

Wybory do Sejmu i Senatu 2019

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych z 13 października.

Wyniki głosowania (procentowe)

Prawo i Sprawiedliwość – 43,59 proc.

Koalicja Obywatelska – 27,40 proc.

PSL-Koalicja Polska – 8,55 proc.

SLD – 12,56 proc.

Konfederacja – 6,81 proc.

W Sejmie IX kadencji znajdzie się 460 posłów i 100 senatorów.

Wyniki głosowania (ilość posłów)

PiS – 235,

Koalicja Obywatelska – 134,

PSL-Koalicji Polska – 30,

SLD – 49,

Konfederacja – 11,

Mniejszość Niemiecka – 1.

Frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 61,74 procent. Jest to wynik wyższy, niż w poprzednich wyborach z 2015 roku.

Jest to także najwyższa frekwencja od 30 lat. Zagłosowało 18 mln 678 tys. 457 osób.

Frekwencja – podział na województwa:

  • Województwo dolnośląskie – procent 60,92
  • Województwo kujawsko-pomorskie – procent 58,10
  • Województwo lubelskie – procent 58
  • Województwo lubuskie – procent 57,20
  • Województwo łódzkie – procent 63,51
  • Województwo małopolskie – procent 63,78
  • Województwo mazowieckie – procent 69,46
  • Województwo opolskie – procent 52,91
  • Województwo podkarpackie – procent 58,57
  • Województwo podlaskie – procent 56,97
  • Województwo pomorskie – procent 63,46
  • Województwo śląskie – procent 62,25
  • Województwo świętokrzyskie – procent 57,70
  • Województwo warmińsko-mazurskie – procent 53,61
  • Województwo wielkopolskie – procent 62,95
  • Województwo zachodniopomorskie – procent 57,87

Wybory do Senatu – wyniki

Prawo i Sprawiedliwość – 44,56 proc. (48 mandatów),

Koalicja Obywatelska – 35,66 proc. (43 mandaty),

PSL-KP – proc. 5,72 (3 mandaty),

Lewica – 2,28 proc. (2 mandaty),

Kandydaci niezrzeszeni – (4 mandaty),

Konfederacja – proc. 0,79.

PiS bez większości w Senacie

Prawo i Sprawiedliwość w Senacie wprowadzi 48 senatorów. Gdyby nawet Lidia Staroń (startowała ze swojego komitetu, bliżej jej do Pis-u) przeszła do nich to i tak to wciąż za mało głosów, by mieć większość w izbie wyższej parlamentu.

Zaś opozycja składa się z 43 przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej, trzech z PSL, dwóch z Lewicy oraz trzech senatorów niezależnych (Kwiatkowski, Gawłowski, Tyszkiewicz), czyli 51 mandatów.

Teraz PiS zrobi wszystko, by przyciągnąć kogoś do siebie.

Nazwiska posłów, którzy dostali się do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość:

  • KUBÓW Krzysztof Jan – Nr 1 [Legnica]
  • LIPIŃSKI Adam Józef Nr 1 [Legnica]
  • MACHAŁEK Marzena Anna Nr 1 [Legnica]
  • SZYMAŃSKA Ewa Zofia Nr 1 [Legnica]
  • WITEK Elżbieta Barbara Nr 1 [Legnica]
  • ZUBOWSKI Wojciech Michał Nr 1 [Legnica]
  • DWORCZYK Michał Paweł Nr 2 [Wałbrzych]
  • GWÓŹDŹ Marcin Piotr Nr 2 [Wałbrzych]
  • MURDZEK Wojciech Piotr Nr 2 [Wałbrzych]
  • ZYSKA Ireneusz Nr 2 [Wałbrzych]
  • CZARNECKI Przemysław Maksymilian Nr 3 [Wrocław]
  • HRENIAK Paweł Marek Nr 3 [Wrocław]
  • SOIN Agnieszka Anna Nr 3 [Wrocław]
  • STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka Nr 3 [Wrocław]
  • ŚWIAT Jacek Nr 3 [Wrocław]
  • KOWNACKI Bartosz Józef Nr 4 [Bydgoszcz]
  • KOZANECKA Ewa Elżbieta Nr 4 [Bydgoszcz]
  • KRÓL Piotr Marek Nr 4 [Bydgoszcz]
  • LATOS Tomasz Edward Nr 4 [Bydgoszcz]
  • SCHREIBER Łukasz Paweł Nr 4 [Bydgoszcz]
  • ARDANOWSKI Jan Krzysztof Nr 5 [Toruń]
  • BOROWIAK Joanna Beata Nr 5 [Toruń]
  • GEMBICKA Anna Urszula Nr 5 [Toruń]
  • GIRZYŃSKI Zbigniew Nr 5 [Toruń]
  • KAŁUŻNY Mariusz Piotr Nr 5 [Toruń]
  • MICHAŁEK Iwona Krystyna Nr 5 [Toruń]
  • BIELECKI Jerzy Feliks Nr 6 [Lublin]
  • CHOMA Kazimierz Bogusław Nr 6 [Lublin]
  • CZARNEK Przemysław Nr 6 [Lublin]
  • KANTHAK Jan Jakub Nr 6 [Lublin]
  • MASŁOWSKA Gabriela Nr 6 [Lublin]
  • SKWAREK Sławomir Nr 6 [Lublin]
  • SOBOŃ Artur Nr 6 [Lublin]
  • SZULOWSKI Krzysztof Nr 6 [Lublin]
  • TUŁAJEW Sylwester Karol Nr 6 [Lublin]
  • DĄBROWSKA-BANASZEK Anna Nr 7 [Chełm]
  • DUSZEK Marcin Kamil Nr 7 [Chełm]
  • HAŁAS Teresa Nr 7 [Chełm]
  • SASIN Jacek Robert Nr 7 [Chełm]
  • STEFANIUK Dariusz Paweł Nr 7 [Chełm]
  • STRZAŁKA Beata Małgorzata Nr 7 [Chełm]
  • ZAWIŚLAK Sławomir Nr 7 [Chełm]
  • ZIELIŃSKI Tomasz Andrzej Nr 7 [Chełm]
  • AST Marek Nr 8 [Zielona Góra]
  • DAJCZAK Władysław Nr 8 [Zielona Góra]
  • MATERNA Jerzy Marian Nr 8 [Zielona Góra]
  • PŁONKA Elżbieta Teresa Nr 8 [Zielona Góra]
  • BUDA Waldemar Grzegorz Nr 9 [Łódź]
  • GLIŃSKI Piotr Tadeusz Nr 9 [Łódź]
  • RAU Zbigniew Włodzimierz Nr 9 [Łódź]
  • TOMASZEWSKI Włodzimierz Nr 9 [Łódź]
  • JANOWSKA Małgorzata Monika Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • LOREK Grzegorz Andrzej Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • MACIEREWICZ Antoni Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • MILCZANOWSKA Anna Maria Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • TELUS Robert Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • WOJCIECHOWSKI Grzegorz Michał Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • LICHOCKA Joanna Katarzyna Nr 11 [Sieradz]
  • MATEUSIAK-PIELUCHA Beata Anna Nr 11 [Sieradz]
  • MATUSZEWSKI Marek Nr 11 [Sieradz]
  • POLAK Piotr Stanisław Nr 11 [Sieradz]
  • RYCHLIK Paweł Piotr Nr 11 [Sieradz]
  • RZYMKOWSKI Tomasz Piotr Nr 11 [Sieradz]
  • WOŹNIAK Tadeusz Jacek Nr 11 [Sieradz]
  • BOCHENEK Rafał Paweł Nr 12 [Kraków]
  • FILIPIAK Ewa Maria Nr 12 [Kraków]
  • KACZYŃSKI Filip Roman Nr 12 [Kraków]
  • KOZIK Krzysztof Janusz Nr 12 [Kraków]
  • KUROWSKI Władysław Michał Nr 12 [Kraków]
  • POLAK Marek Władysław Nr 12 [Kraków]
  • ADAMCZYK Andrzej Mieczysław Nr 13 [Kraków]
  • DUDA Elżbieta Nr 13 [Kraków]
  • GOWIN Jarosław Adam Nr 13 [Kraków]
  • OSUCH Jacek Piotr Nr 13 [Kraków]
  • TERLECKI Ryszard Iwon Nr 13 [Kraków]
  • WASSERMANN Małgorzata Ewa Nr 13 [Kraków]
  • BARTUŚ Barbara Halina Nr 14 [Nowy Sącz]
  • DUDA Jan Wiesław Nr 14 [Nowy Sącz]
  • GUT-MOSTOWY Andrzej Józef Nr 14 [Nowy Sącz]
  • JANCZYK Wiesław Stanisław Nr 14 [Nowy Sącz]
  • MULARCZYK Arkadiusz Nr 14 [Nowy Sącz]
  • PALUCH Anna Nr 14 [Nowy Sącz]
  • SIARKA Edward Nr 14 [Nowy Sącz]
  • WICHER Patryk Tomasz Nr 14 [Nowy Sącz]
  • BUKOWIEC Stanisław Marcin Nr 15 [Tarnów]
  • KACZMARCZYK Norbert Jakub Nr 15 [Tarnów]
  • KRAJEWSKI Wiesław Nr 15 [Tarnów]
  • PIECZARKA Anna Maria Nr 15 [Tarnów]
  • RUSECKA Urszula Beata Nr 15 [Tarnów]
  • SAK Piotr Paweł Nr 15 [Tarnów]
  • SZCZUREK-ŻELAZKO Józefa Nr 15 [Tarnów]
  • CICHOLSKA Anna Ewa Nr 16 [Płock]
  • MAŁECKI Maciej Nr 16 [Płock]
  • OPIOŁA Marek Nr 16 [Płock]
  • OZDOBA Jacek Dawid Nr 16 [Płock]
  • SZUMOWSKI Łukasz Jan Nr 16 [Płock]
  • WĄSIK Maciej Roman Nr 16 [Płock]
  • BĄK Dariusz Nr 17 [Radom]
  • FOGIEL Radosław Aleksander Nr 17 [Radom]
  • GÓRSKA Agnieszka Beata Nr 17 [Radom]
  • KOSZTOWNIAK Andrzej Tomasz Nr 17 [Radom]
  • KWIECIEŃ Anna Nr 17 [Radom]
  • SUSKI Marek Nr 17 [Radom]
  • CZARTORYSKI Arkadiusz Nr 18 [Siedlce]
  • GÓRSKI Maciej Nr 18 [Siedlce]
  • KOWALCZYK Henryk Nr 18 [Siedlce]
  • MILEWSKI Daniel George Nr 18 [Siedlce]
  • SIARKOWSKA Anna Maria Nr 18 [Siedlce]
  • TCHÓRZEWSKI Krzysztof Józef Nr 18 [Siedlce]
  • WARGOCKA Teresa Anna Nr 18 [Siedlce]
  • WOŹNIAK Grzegorz Adam Nr 18 [Siedlce]
  • ZAGÓRSKI Marek Tadeusz Nr 18 [Siedlce]
  • GOSIEWSKA Małgorzata Maria Nr 19 [Warszawa]
  • KACZYŃSKI Jarosław Aleksander Nr 19 [Warszawa]
  • KALETA Sebastian Jerzy Nr 19 [Warszawa]
  • KAMIŃSKI Mariusz Nr 19 [Warszawa]
  • KRAJEWSKI Jarosław Karol Nr 19 [Warszawa]
  • LISIECKI Paweł Jacek Nr 19 [Warszawa]
  • BŁASZCZAK Mariusz Nr 20 [Warszawa]
  • CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata Nr 20 [Warszawa]
  • CZERWIŃSKA Anita Nr 20 [Warszawa]
  • OLSZEWSKI Dariusz Nr 20 [Warszawa]
  • SIPIERA Zdzisław Tadeusz Nr 20 [Warszawa]
  • UŚCIŃSKI Piotr Michał Nr 20 [Warszawa]
  • BORTNICZUK Kamil Nr 21 [Opole]
  • CZOCHARA Katarzyna Beata Nr 21 [Opole]
  • KOWALSKI Janusz Marcin Nr 21 [Opole]
  • OCIEPA Marcin Michał Nr 21 [Opole]
  • POROWSKA Violetta Teresa Nr 21 [Opole]
  • BABINETZ Piotr Mieczysław Nr 22 [Krosno]
  • CHRZAN Tadeusz Nr 22 [Krosno]
  • KUCHCIŃSKI Marek Tadeusz Nr 22 [Krosno]
  • KUROWSKA Maria Stanisława Nr 22 [Krosno]
  • PAMUŁA Teresa Nr 22 [Krosno]
  • SCHMIDT-RODZIEWICZ Anna Katarzyna Nr 22 [Krosno]
  • ŚNIEŻEK Adam Walenty Nr 22 [Krosno]
  • URUSKI Piotr Marcin Nr 22 [Krosno]
  • CHMIELOWIEC Zbigniew Michał Nr 23 [Rzeszów]
  • GOŁOJUCH Kazimierz Edward Nr 23 [Rzeszów]
  • KAPINOS Fryderyk Sylwester Nr 23 [Rzeszów]
  • LENIART Ewa Maria Nr 23 [Rzeszów]
  • MOSKAL Kazimierz Marian Nr 23 [Rzeszów]
  • PAUL Jerzy Stanisław Nr 23 [Rzeszów]
  • SOBOLEWSKI Krzysztof Nr 23 [Rzeszów]
  • WARCHOŁ Marcin Józef Nr 23 [Rzeszów]
  • WARZECHA Jan Marek Nr 23 [Rzeszów]
  • WEBER Rafał Nr 23 [Rzeszów]
  • ANDRUSZKIEWICZ Adam Nr 24 [Białystok]
  • BASZKO Mieczysław Kazimierz Nr 24 [Białystok]
  • GWIAZDOWSKI Kazimierz Nr 24 [Białystok]
  • KOŁAKOWSKI Lech Antoni Nr 24 [Białystok]
  • PIONTKOWSKI Dariusz Nr 24 [Białystok]
  • SZCZUDŁO Aleksandra Nr 24 [Białystok]
  • ZIELIŃSKI Jarosław Nr 24 [Białystok]
  • ŻALEK Jacek Nr 24 [Białystok]
  • CYMAŃSKI Tadeusz Nr 25 [Gdańsk]
  • PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej Nr 25 [Gdańsk]
  • SELLIN Jarosław Daniel Nr 25 [Gdańsk]
  • SMOLIŃSKI Kazimierz Nr 25 [Gdańsk]
  • HORAŁA Marcin Michał Nr 26 [Słupsk]
  • MRÓWCZYŃSKI Aleksander Mikołaj Nr 26 [Słupsk]
  • MÜLLER Piotr Józef Nr 26 [Słupsk]
  • SROKA Magdalena Joanna Nr 26 [Słupsk]
  • ŚNIADEK Janusz Nr 26 [Słupsk]
  • DRABEK Przemysław Mieczysław Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • GAŻA Grzegorz Krzysztof Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • MATUSZNY Kazimierz Władysław Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • PUDA Grzegorz Paweł Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • SZWED Stanisław Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • BURZYŃSKA Lidia Ewa Nr 28 [Częstochowa]
  • GAWRON Andrzej Janusz Nr 28 [Częstochowa]
  • GIŻYŃSKI Szymon Stanisław Nr 28 [Częstochowa]
  • TREPKA Mariusz Wiesław Nr 28 [Częstochowa]
  • BORYS-SZOPA Bożena Teresa Nr 29 [Katowice]
  • DZIUK Barbara Anna Nr 29 [Katowice]
  • GONCIARZ Jarosław Włodzimierz Nr 29 [Katowice]
  • SZARAMA Wojciech Piotr Nr 29 [Katowice]
  • GAWĘDA Adam Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • GLENC Teresa Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • MATUSIAK Grzegorz Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • PIECHA Bolesław Grzegorz Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • WOŚ Michał Piotr Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • MORAWIECKI Mateusz Jakub Nr 31 [Katowice]
  • POLACZEK Jerzy Jan Nr 31 [Katowice]
  • SOŚNIERZ Andrzej Stanisław Nr 31 [Katowice]
  • WESOŁY Marek Jacek Nr 31 [Katowice]
  • WÓJCIK Michał Marek Nr 31 [Katowice]
  • ANDZEL Waldemar Franciszek Nr 32 [Katowice]
  • MALIK Ewa Danuta Nr 32 [Katowice]
  • NOWICKA Danuta Czesława Nr 32 [Katowice]
  • WARWAS Robert Piotr Nr 32 [Katowice]
  • CIEŚLAK Michał Nr 33 [Kielce]
  • DORYWALSKI Bartłomiej Nr 33 [Kielce]
  • KRUPKA Anna Maria Nr 33 [Kielce]
  • KRYJ Andrzej Michał Nr 33 [Kielce]
  • KWITEK Marek Nr 33 [Kielce]
  • LIPIEC Krzysztof Bogdan Nr 33 [Kielce]
  • TARCZYŃSKI Dominik Nr 33 [Kielce]
  • WAWRZYK Piotr Sylwester Nr 33 [Kielce]
  • WOJTYSZEK Agata Katarzyna Nr 33 [Kielce]
  • ZIOBRO Zbigniew Tadeusz Nr 33 [Kielce]
  • BABALSKI Zbigniew Nr 34 [Elbląg]
  • GONTARZ Robert Nr 34 [Elbląg]
  • KRASULSKI Leonard Seweryn Nr 34 [Elbląg]
  • WILK Jerzy Zbigniew Nr 34 [Elbląg]
  • ARENT Iwona Ewa Nr 35 [Olsztyn]
  • KOSSAKOWSKI Wojciech Nr 35 [Olsztyn]
  • MAKSYMOWICZ Wojciech Stefan Nr 35 [Olsztyn]
  • MAŁECKI Jerzy Wojciech Nr 35 [Olsztyn]
  • WYPIJ Michał Piotr Nr 35 [Olsztyn]
  • DZIEDZICZAK Jan Michał Nr 36 [Kalisz]
  • KALETA Piotr Marek Nr 36 [Kalisz]
  • ŁAWNICZAK Tomasz Nr 36 [Kalisz]
  • MALĄG Marlena Magdalena Nr 36 [Kalisz]
  • MOSIŃSKI Jan Nr 36 [Kalisz]
  • SÓJKA Katarzyna Nr 36 [Kalisz]
  • BARTOSIK Ryszard Nr 37 [Konin]
  • CZARNECKI Witold Wojciech Nr 37 [Konin]
  • DOLATA Zbigniew Nr 37 [Konin]
  • GALEMBA Leszek Ryszard Nr 37 [Konin]
  • HOFFMANN Zbigniew Grzegorz Nr 37 [Konin]
  • CZARNECKI Krzysztof Władysław Nr 38 [Piła]
  • KUBIAK Marta Ryszarda Nr 38 [Piła]
  • PIECHOWIAK Grzegorz Nr 38 [Piła]
  • PORZUCEK Marcin Bartosz Nr 38 [Piła]
  • EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna Nr 39 [Poznań]
  • SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej Nr 39 [Poznań]
  • WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr Nr 39 [Poznań]
  • GOLIŃSKA Małgorzata Joanna Nr 40 [Koszalin]
  • HOC Czesław Nr 40 [Koszalin]
  • SZEFERNAKER Paweł Maciej Nr 40 [Koszalin]
  • DOBRZYŃSKI Leszek Nr 41 [Szczecin]
  • GRÓBARCZYK Marek Józef Nr 41 [Szczecin]
  • JACH Michał Nr 41 [Szczecin]
  • SZAŁABAWKA Artur Lesław Nr 41 [Szczecin

Koalicja Obywatelska:

  • BORYS Piotr – okręg nr 1 [Legnica]
  • CZERNOW Zofia – okręg nr 1 [Legnica]
  • KROPIWNICKI Robert – okręg nr 1 [Legnica]
  • MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna – okręg nr 2 [Wałbrzych]
  • SIEMONIAK Tomasz – okręg nr 2 [Wałbrzych]
  • WIELICHOWSKA Monika – okręg nr 2 [Wałbrzych]
  • JAROS Michał – okręg nr 3 [Wrocław]
  • MIESZKOWSKI Krzysztof – okręg nr 3 [Wrocław]
  • PIECHOTA Sławomir Jan – okręg nr 3 [Wrocław]
  • SCHETYNA Grzegorz Juliusz – okręg nr 3 [Wrocław]
  • TRACZ Małgorzata Elżbieta – okręg nr 3 [Wrocław]
  • KOZŁOWSKA Iwona Maria – okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • ŁOŚKO Magdalena – okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • OLSZEWSKI Paweł Bartosz – okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • ZWIEFKA Tadeusz Antoni – okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • HARTWICH Iwona – okręg nr 5 [Toruń]
  • LENZ Tomasz – okręg nr 5 [Toruń]
  • MYRCHA Arkadiusz – okręg nr 5 [Toruń]
  • SZYMAŃSKI Tomasz Józef – okręg nr 5 [Toruń]
  • KRAWCZYK Michał Mateusz – okręg nr 6 [Lublin]
  • MUCHA Joanna – okręg nr 6 [Lublin]
  • WCISŁO Marta Anna – okręg nr 6 [Lublin]
  • GRABCZUK Krzysztof – okręg nr 7 [Chełm]
  • HAIDAR Riad – okręg nr 7 [Chełm]
  • ANIŚKO Tomasz Witold – okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • OSOS Katarzyna – okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • SIBIŃSKA Krystyna Mieczysława – okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • SŁUGOCKI Waldemar Jan – okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • NIEMCZYK Małgorzata Barbara – okręg nr 9 [Łódź]
  • PIĄTKOWSKI Krzysztof Mariusz – okręg nr 9 [Łódź]
  • ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA Iwona Elżbieta – okręg nr 9 [Łódź]
  • ZIMOCH Tomasz Franciszek – okręg nr 9 [Łódź]
  • GRABARCZYK Cezary Stanisław – okręg nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • HANAJCZYK Agnieszka Małgorzata – okręg nr 11 [Sieradz]
  • JOŃSKI Dariusz – okręg nr 11 [Sieradz]
  • TOMCZYK Cezary Józef – okręg nr 11 [Sieradz]
  • NIEDZIELA Dorota – okręg nr 12 [Kraków]
  • SOWA Marek Jan – okręg nr 12 [Kraków]
  • KOWAL Paweł Robert – okręg nr 13 [Kraków]
  • MISZALSKI Aleksander Jan – okręg nr 13 [Kraków]
  • RAŚ Ireneusz Jacek – okręg nr 13 [Kraków]
  • SONIK Bogusław Andrzej – okręg nr 13 [Kraków]
  • MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga – okręg nr 14 [Nowy Sącz]
  • AUGUSTYN Urszula Danuta – okręg nr 15 [Tarnów]
  • GAPIŃSKA Elżbieta Teresa – okręg nr 16 [Płock]
  • KIERWIŃSKI Marcin Piotr – okręg nr 16 [Płock]
  • FRYSZTAK Konrad Mirosław – okręg nr 17 [Radom]
  • KLUZIK-ROSTKOWSKA Joanna Grażyna – okręg nr 17 [Radom]
  • GASIUK-PIHOWICZ Kamila – okręg nr 18 [Siedlce]
  • MROCZEK Czesław – okręg nr 18 [Siedlce]
  • FABISIAK Joanna – okręg nr 19 [Warszawa]
  • GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata – okręg nr 19 [Warszawa]
  • JACHIRA Klaudia Krystyna – okręg nr 19 [Warszawa]
  • KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria – okręg nr 19 [Warszawa]
  • LUBNAUER Katarzyna Anna – okręg nr 19 [Warszawa]
  • PIEKARSKA Katarzyna Maria – okręg nr 19 [Warszawa]
  • ROSATI Dariusz Kajetan – okręg nr 19 [Warszawa]
  • SZCZERBA Michał Roch – okręg nr 19 [Warszawa]
  • ZIELIŃSKA Urszula Sara – okręg nr 19 [Warszawa]
  • GAJEWSKA Kinga Magdalena – okręg nr 20 [Warszawa]
  • GRABIEC Jan Stanisław – okręg nr 20 [Warszawa]
  • LASEK Maciej Grzegorz – okręg nr 20 [Warszawa]
  • ZALEWSKI Paweł Ksawery – okręg nr 20 [Warszawa]
  • KOSTUŚ Tomasz Tadeusz – okręg nr 21 [Opole]
  • MILLER Rajmund Tadeusz – okręg nr 21 [Opole]
  • WILCZYŃSKI Ryszard Jan – okręg nr 21 [Opole]
  • ZEMBACZYŃSKI Witold Maciej – okręg nr 21 [Opole]
  • FRYDRYCH Joanna Zofia – okręg nr 22 [Krosno]
  • RZĄSA Marek Zdzisław – okręg nr 22 [Krosno]
  • PONCYLJUSZ Paweł Janusz – okręg nr 23 [Rzeszów]
  • SKOWROŃSKA Krystyna – okręg nr 23 [Rzeszów]
  • CZYKWIN Eugeniusz – okręg nr 24 [Białystok]
  • TRUSKOLASKI Krzysztof – okręg nr 24 [Białystok]
  • TYSZKIEWICZ Robert – okręg nr 24 [Białystok]
  • ADAMOWICZ Piotr – okręg nr 25 [Gdańsk]
  • BOROWCZAK Jerzy Stanisław – okręg nr 25 [Gdańsk]
  • CHMIEL Małgorzata – okręg nr 25 [Gdańsk]
  • NEUMANN Sławomir Arkadiusz – okręg nr 25 [Gdańsk]
  • POMASKA Agnieszka Dominika – okręg nr 25 [Gdańsk]
  • WAŁĘSA Jarosław Leszek – okręg nr 25 [Gdańsk]
  • AZIEWICZ Tadeusz – okręg nr 26 [Słupsk]
  • KONWIŃSKI Zbigniew Marek – okręg nr 26 [Słupsk]
  • KRZYWONOS-STRYCHARSKA Henryka Krystyna – okręg nr 26 [Słupsk]
  • NOWACKA Barbara Anna – okręg nr 26 [Słupsk]
  • PLOCKE Kazimierz Florian – okręg nr 26 [Słupsk]
  • NYKIEL Mirosława – okręg nr 27 [Bielsko-Biała]
  • PĘPEK Małgorzata Anna – okręg nr 27 [Bielsko-Biała]
  • SUCHOŃ Mirosław Tadeusz – okręg nr 27 [Bielsko-Biała]
  • LESZCZYNA Izabela Dorota – okręg nr 28 [Częstochowa]
  • SZEWIŃSKI Andrzej – okręg nr 28 [Częstochowa]
  • GŁOGOWSKI Tomasz Marian – okręg nr 29 [Katowice]
  • GOLBIK Marta Joanna – okręg nr 29 [Katowice]
  • OLICHWER Tomasz Andrzej – okręg nr 29 [Katowice]
  • SZUMILAS Krystyna Maria – okręg nr 29 [Katowice]
  • GADOWSKI Krzysztof Jan – okręg nr 30 [Bielsko-Biała]
  • KRZĄKAŁA Marek Grzegorz – okręg nr 30 [Bielsko-Biała]
  • LENARTOWICZ Gabriela Teresa – okręg nr 30 [Bielsko-Biała]
  • BUDKA Borys Piotr – okręg nr 31 [Katowice]
  • GRAMATYKA Michał Sebastian – okręg nr 31 [Katowice]
  • KOŁODZIEJ Ewa Edyta – okręg nr 31 [Katowice]
  • KRÓL Wojciech Piotr – okręg nr 31 [Katowice]
  • ROSA Monika Anna – okręg nr 31 [Katowice]
  • BOCHENEK Mateusz Andrzej – okręg nr 32 [Katowice]
  • DOLNIAK Barbara – okręg nr 32 [Katowice]
  • SAŁUGA Wojciech Paweł – okręg nr 32 [Katowice]
  • CYRAŃSKI Adam Zbigniew – okręg nr 33 [Kielce]
  • OKŁA-DREWNOWICZ Marzena Nr 33 [Kielce]
  • SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk – okręg nr 33 [Kielce]
  • GELERT Elżbieta Kazimiera – okręg nr 34 [Elbląg]
  • PROTAS Jacek – okręg nr 34 [Elbląg]
  • CICHOŃ Janusz Władysław – okręg nr 35 [Olsztyn]
  • PAPKE Paweł – okręg nr 35 [Olsztyn]
  • WASILEWSKA Anna – okręg nr 35 [Olsztyn]
  • RUSIECKI Grzegorz Stanisław – okręg nr 36 [Kalisz]
  • URBANIAK Jarosław Piotr – okręg nr 36 [Kalisz]
  • WITCZAK Mariusz Sebastian – okręg nr 36 [Kalisz]
  • HENNIG-KLOSKA Paulina – okręg nr 37 [Konin]
  • NOWAK Tomasz Piotr – okręg nr 37 [Konin]
  • JANYSKA Maria Małgorzata – okręg nr 38 [Piła]
  • MUNYAMA Killion Munzele – okręg nr 38 [Piła]
  • RUTNICKI Jakub Adam – okręg nr 38 [Piła]
  • DZIKOWSKI Waldy – okręg nr 39 [Poznań]
  • GRUPIŃSKI Rafał Szymon – okręg nr 39 [Poznań]
  • JAŚKOWIAK Joanna – okręg nr 39 [Poznań]
  • STERCZEWSKI Franciszek Wojciech – okręg nr 39 [Poznań]
  • SZŁAPKA Adam Stanisław Nr 39 [Poznań]
  • HARDIE-DOUGLAS Jerzy – okręg nr 40 [Koszalin]
  • HOK Marek Tomasz – okręg nr 40 [Koszalin]
  • ZIENTARSKI Piotr Benedykt – okręg nr 40 [Koszalin]
  • FILIKS Magdalena – okręg nr 41 [Szczecin]
  • ŁĄCKI Artur Jarosław – okręg nr 41 [Szczecin]
  • MARCHEWKA Arkadiusz – okręg nr 41 [Szczecin]
  • NAPIERALSKI Grzegorz Bernard – okręg nr 41 [Szczecin]
  • NITRAS Sławomir Witold – okręg nr 41 [Szczecin]

PSL:

  • ŻUK Stanisław Adam – okręg nr 1 [Legnica]
  • PROTASIEWICZ Jacek – okręg nr 3 [Wrocław]
  • KURZAWA Dariusz – okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • SZRAMKA Paweł – okręg nr 5 [Toruń]
  • ŁOPATA Jan Zbigniew – okręg nr 6 [Lublin]
  • SACHAJKO Jarosław – okręg nr 7 [Chełm]
  • FEDAK Jolanta Beata – okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • KLIMCZAK Dariusz – okręg nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • BEJDA Paweł Jan – okręg nr 11 [Sieradz]
  • ŚCIGAJ Agnieszka – okręg nr 13 [Kraków]
  • NOWOGÓRSKA Urszula Teresa – okręg nr 14 [Nowy Sącz]
  • KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin – okręg nr 15 [Tarnów]
  • ZGORZELSKI Piotr – okręg nr 16 [Płock]
  • MALISZEWSKI Mirosław Wojciech – okręg nr 17 [Radom]
  • SAWICKI Marek Wacław – okręg nr 18 [Siedlce]
  • BARTOSZEWSKI Władysław Teofil – okręg nr 19 [Warszawa]
  • ŻELAZOWSKA Bożena Jadwiga – okręg nr 20 [Warszawa]
  • KUKIZ Paweł Piotr – okręg nr 21 [Opole]
  • KASPRZAK Mieczysław – okręg nr 22 [Krosno]
  • TYSZKA Stanisław – okręg nr 23 [Rzeszów]
  • KRAJEWSKI Stefan – okręg nr 24 [Białystok]
  • BIERNACKI Marek – okręg nr 26 [Słupsk]
  • SIEKIERSKI Czesław Adam – okręg nr 33 [Kielce]
  • ZIEJEWSKI Zbigniew – okręg nr 34 [Elbląg]
  • PASŁAWSKA Urszula Stefania – okręg nr 35 [Olsztyn]
  • GRZYB Andrzej Marian – okręg nr 36 [Kalisz]
  • TOMCZAK Jacek Jerzy – okręg nr 37 [Konin]
  • PASZYK Krzysztof Michał – okręg nr 38 [Piła]
  • LUBCZYK Radosław – okręg nr 40 [Koszalin]
  • RZEPA Jarosław Michał – okręg nr 41 [Szczecin]

Koalicja SLD, Wiosny i Razem:

  • OBAZ Robert Marcin – okręg nr 1 [Legnica]
  • SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA Małgorzata Helena – okręg nr 1 [Legnica]
  • DYDUCH Marek – okręg nr 2 [Wałbrzych]
  • DZIEMIANOWICZ-BĄK Agnieszka Ewa – okręg nr 3 [Wrocław]
  • ŚMISZEK Krzysztof Jan – okręg nr 3 [Wrocław]
  • GAWKOWSKI Krzysztof Kamil – okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • SZOPIŃSKI Jan Józef – okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • KWIATKOWSKI Robert Artur – okręg nr 5 [Toruń]
  • SCHEURING-WIELGUS Joanna Izabela – okręg nr 5 [Toruń]
  • CZERNIAK Jacek Andrzej – okręg nr 6 [Lublin]
  • PAWŁOWSKA Monika Jolanta – okręg nr 7 [Chełm]
  • KUCHARSKA-DZIEDZIC Anita Agnieszka – okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • WONTOR Bogusław Tadeusz – okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • GILL-PIĄTEK Hanna Beata – okręg nr 9 [Łódź]
  • TRELA Tomasz Dominik – okręg nr 9 [Łódź]
  • SOWIŃSKA Anita Katarzyna – okręg nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • MATYSIAK Paulina – okręg nr 11 [Sieradz]
  • GDULA Maciej Roman – okręg nr 13 [Kraków]
  • GOSEK-POPIOŁEK Daria Iwona – okręg nr 13 [Kraków]
  • IWANIAK Arkadiusz – okręg nr 16 [Płock]
  • BIEJAT Magdalena Agnieszka – okręg nr 19 [Warszawa]
  • ZANDBERG Adrian Tadeusz – okręg nr 19 [Warszawa]
  • ŻUKOWSKA Anna Maria – okręg nr 19 [Warszawa]
  • ROZENEK Andrzej Tadeusz – okręg nr 20 [Warszawa]
  • ZAWISZA Marcelina Monika – okręg nr 21 [Opole]
  • BUŻ Wiesław – okręg nr 23 [Rzeszów]
  • KRUTUL Paweł – okręg nr 24 [Białystok]
  • MACIEJEWSKA Beata Monika – okręg nr 25 [Gdańsk]
  • RUTKA Marek Andrzej – okręg nr 26 [Słupsk]
  • SENYSZYN Joanna – okręg nr 26 [Słupsk]
  • KOPERSKI Przemysław Adam – okręg nr 27 [Bielsko-Biała]
  • WOLSKI Zdzisław – okręg nr 28 [Częstochowa]
  • NOWICKA Wanda Hanna – okręg nr 29 [Katowice]
  • KOPIEC Maciej Kamil – okręg nr 30 [Bielsko-Biała]
  • KONIECZNY Maciej – okręg nr 31 [Katowice]
  • ADAMCZYK Rafał Jan – okręg nr 32 [Katowice]
  • CZARZASTY Włodzimierz – okręg nr 32 [Katowice]
  • SZEJNA Andrzej Jan – okręg nr 33 [Kielce]
  • FALEJ Monika Walentyna – okręg nr 34 [Elbląg]
  • KULASEK Marcin Robert – okręg nr 35 [Olsztyn]
  • PAWLICZAK Karolina Monika – okręg nr 36 [Kalisz]
  • SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej – okręg nr 36 [Kalisz]
  • TOMASZEWSKI Tadeusz – okręg nr 37 [Konin]
  • AJCHLER Romuald Kazimierz – okręg nr 38 [Piła]
  • KRETKOWSKA Katarzyna Maria – okręg nr 39 [Poznań]
  • UEBERHAN Katarzyna – okręg nr 39 [Poznań]
  • PROKOP-PACZKOWSKA Małgorzata Barbara – okręg nr 40 [Koszalin]
  • KOTULA Katarzyna Agata – okręg nr 41 [Szczecin]
  • WIECZOREK Dariusz Krzysztof – okręg nr 41 [Szczecin]

Konfederacja Wolność i Niepodległość:

  • TUDUJ Krzysztof – okręg nr 3 [Wrocław]
  • KULESZA Jakub – okręg nr 6 [Lublin]
  • KAMIŃSKI Krystian Patryk – okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • BERKOWICZ Konrad Szczepan – okręg nr 13 [Kraków]
  • KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard – okręg nr 19 [Warszawa]
  • BRAUN Grzegorz Michał – okręg nr 23 [Rzeszów]
  • WINNICKI Robert Artur – okręg nr 24 [Białystok]
  • URBANIAK Michał Piotr – okręg nr 25 [Gdańsk]
  • DZIAMBOR Artur Erwin – okręg nr 26 [Słupsk]
  • SOŚNIERZ Dobromir Andrzej – okręg nr 31 [Katowice]
  • BOSAK Krzysztof – okręg nr 33 [Kielce]

Kto dostał się do Senatu?

Lista senatorów Koalicji Obywatelskiej

  1. Adam Szejnfeld
  2. Joanna Sekuła
  3. Marek Plura
  4. Tomasz Grodzki
  5. Zygmunt Frankiewicz
  6. Krzysztof Brejza
  7. Beniamin Godyla
  8. Danuta Jazłowiecka
  9. Jacek Bury
  10. Jerzy Fedorowicz
  11. Kazimierz Kleina
  12. Aleksander Pociej
  13. Kazimierz Michał Ujazdowski
  14. Marek Borowski
  15. Barbara Borys-Damięcka
  16. Halina Bieda
  17. Władysław Komarnicki
  18. Robert Dowhan
  19. Artur Dunin
  20. Antoni Mężydło
  21. Andrzej Kobiak
  22. Jerzy Wcisła
  23. Leszek Czarnobaj
  24. Agnieszka Gorgoń-Komor
  25. Beata Małecka-Libera
  26. Marcin Bosacki
  27. Jadwiga Rotnicka
  28. Wojciech Ziemniak
  29. Ewa Matecka
  30. Janusz Pęcherz
  31. Magdalena Kochan
  32. Janusz Gromek
  33. Paweł Arndt
  34. Jolanta Hibner
  35. Ryszard Świlski
  36. Agnieszka Maria Kołacz-Leszczyńska
  37. Stanisław Lamczyk
  38. Sławomir Rybicki
  39. Alicja Chybicka
  40. Bogdan Klich
  41. Bogdan Borusewicz
  42. Bogdan Zdrojewski
  43. Barbara Zdrojewska

Lista senatorów PSL

  1. Ryszard Bober
  2. Michał Kamiński
  3. Jan Filip Libicki

Lista senatorów SLD

  1. Wojciech Konieczny
  2. Gabriela Morawska-Stanecka

Lista senatorów niezależnych

  1. Wadim Tyszkiewicz
  2. Stanisław Gawłowski
  3. Lidia Staroń
  4. Krzysztof Kwiatkowski

Lista senatorów PiS

  1. Jan Maria Jackowski
  2. Wojciech Skurkiewicz
  3. Stanisław Karczewski
  4. Tadeusz Kopeć
  5. Ryszard Majer
  6. Marek Martynowski
  7. Andrzej Pająk
  8. Jan Hamerski
  9. Wiktor Durlak
  10. Włodzimierz Bernacki
  11. Marek Pęk
  12. Kazimierz Wiatr
  13. Jerzy Czerwiński
  14. Ewa Gawęda
  15. Jacek Bogucki
  16. Mariusz Gromko
  17. Marek Komorowski
  18. Mieczysław Golba
  19. Alicja Zając
  20. Stanisław Ożóg
  21. Janina Sagatowska
  22. Zdzisław Pupa
  23. Waldemar Kraska
  24. Robert Mamątow
  25. Maria Koc
  26. Rafał Ambrozik
  27. Wiesław Dobkowski
  28. Przemysław Błaszczyk
  29. Dorota Tobiszowska
  30. Jerzy Chróścikowski
  31. Józef Zając
  32. Grzegorz Czelej
  33. Józef Łyczak
  34. Stanisław Gogacz
  35. Krzysztof Słoń
  36. Margareta Budner
  37. Małgorzata Kopiczko
  38. Bogusława Orzechowska
  39. Wojciech Piecha
  40. Jarosław Rusiecki
  41. Jacek Włosowicz
  42. Rafał Ślusarz
  43. Krzysztof Stanisław Mróz
  44. Grzegorz Bierecki
  45. Michał Seweryński
  46. Maciej Łuczak
  47. Aleksander Szwed
  48. Dorota Czudowska
Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close