RÓŻNOŚCI

Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości. Więcej pociągów PKP Intercity

Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości 2019

PKP Intercity uruchamia dodatkowe pociągi na dwa długie weekendy listopadowe, przypadające w okolicach Wszystkich Świętych i Narodowego Święta Niepodległości.

Na największych dworcach podróżni będą mogli liczyć na pomoc informatorów mobilnych. Przewoźnik jest przygotowany na obsługę setek tysięcy pasażerów, którzy w tym okresie będą podróżować po Polsce.

PKP Intercity zaplanowało uruchomienie dodatkowych pociągów:

  • IC Odra relacji Warszawa – Wrocław – 2 listopada;

  • IC Odra relacji Wrocław – Warszawa – 3 listopada;

  • EIC Ślęża relacji Wrocław – Gdynia – 2 i 9 listopada;

  • EIC Ślęża relacji Gdynia – Wrocław – 3 i 11 listopada;

  • TLK Jagna relacji Łódź – Gdynia i Gdynia – Łódź – 1, 3, 9 i 11 listopada;

  • TLK Zamoyski relacji Przemyśl – Kraków – 3 i 11 listopada;

  • TLK Malinowski BIS relacji Kraków – Warszawa – 3 i 11 listopada;

  • TLK Pobrzeże BIS relacji Łódź – Warszawa – Gdynia – 1 i 9 listopada;

  • TLK Pobrzeże BIS relacji Gdynia – Warszawa – Łódź – 3 i 11 listopada.

Co więcej, PKP Intercity będzie na bieżąco monitorować frekwencję w swoich składach i jeśli zajdzie potrzeba, w miarę możliwości, uzupełni je dodatkowymi wagonami.

Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. W czwartek 31 października oraz w niedzielę 3 listopada, jak również w piątek 8 i poniedziałek 11 listopada na dziesięciu dworcach w największych miastach Polski (Warszawa Centralna, Wschodnia i Zachodnia, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków Główny, Poznań, Szczecin, Wrocław) pomogą pasażerom ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

Sposoby na tańsze podróżowanie

Pasażerom, którzy kupują bilety z wyprzedzeniem PKP Intercity proponuje atrakcyjne promocje cenowe. Warto skorzystać z oferty „Wcześniej”. Przy zakupie biletu w terminie od 20 do 14 dni przed wyjazdem można otrzymać zniżkę na poziomie 20%.  Natomiast zakupiony z wyprzedzeniem w terminie od 13 do 7 dni, bilet będzie tańszy o 10%.

Jednak nawet decydując się na spontaniczny wyjazd i kupując bilety w ostatniej chwili, można liczyć na tańsze podróże. Bilety weekendowe, umożliwiające wielokrotne przejazdy, są ważne od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych.

W okresie długich weekendów listopadowych obowiązują:

1) od 31 października 2019 r. od godziny 19:00 do 4 listopada 2019 r. do godziny 6:00;

2) od 8 listopada 2019 r. od godziny 19:00 do 12 listopada 2019 r. do godziny 6:00.

Wybierając Bilet weekendowy za 81 zł można korzystać z przejazdów dowolnymi pociągami TLK i IC w drugiej klasie. Z Biletem weekendowym MAX można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity za 164 zł.
Dla osób planujących wyjazd z najbliższymi, PKP Intercity ma ofertę  Biletu Rodzinnego. Może z niego skorzystać grupa od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia. Każdy wówczas otrzyma 30-procentową zniżkę na bilet.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button