WSG Open 2019. Maja Chwalińska zwyciężyła w singlu i deblu

WSG Open 2019

Maja Chwalińska i Ulrikke Eikeri to zwyciężczynie turnieju deblowego WSG Open 2019.

W finale polsko-norweska para pokonała w dwóch setach Martynę Kubkę i Weronikę Falkowską.

Maja Chwalińska i Ulrikke Eikeri vs Falkowska i Kubka (fot. org.)

Zanim jednak doszło do finału debla, mogliśmy oglądać dwa mecze półfinałowe w singlu. W pierwszym zmierzyły się Rosjanka Anastasiya Komardina z Chinką Yue Yuan. Konsekwentnie grająca Komardina nie dała rywalce żadnych szans, wygrywając pewnie 6-1, 6-1.

Kibice czekali jednak głównie na kolejny mecz – w drugim półfinale zobaczyliśmy bowiem Polkę, Maję Chwalińską. Bardzo skoncentrowana, mentalnie silna 17-latka, rywalizowała z reprezentantką Rosji, Victorią Kan. Poradziła sobie niespodziewanie łatwo, choć początek meczu zupełnie na to nie wskazywał. Maja przegrywała już 0:2, ale odrobiła straty, wygrywając całą partię 6-2. W drugim secie poszło jej jeszcze lepiej – rywalka ugrała tylko jednego gema.

Godzinę po zakończeniu spotkania singlowego, Maja jeszcze raz wyszła na kort, tym razem z partnerką Eikeri. Naprzeciw polsko-norweskiej parze stanęły dwie nasze reprezentantki – wspomniane już Falkowska i Kubka. Pierwszy set był wyrównany i skończył się wynikiem 6-4 dla Chwalińskiej/ Eikeri, w drugim Kuba i Falkowska popełniały bardzo dużo błędów, oddając rywalkom pole. W efekcie Chwalińska i Eikeri triumfowały 6-1.

W niedzielę Chwalińska w singlu pokonała Komardinę 2:0 (6:3, 6:0).

Komardina i Maja Chwalińska (fot. org.)

Maja Chwalińska podbiła tegoroczny turniej WSG Open 2019. Polka zwyciężyła zarówno w singlu, jak i w deblu i jest już pewne, że awansuje do TOP 200 rankingu WTA.

W III edycji turnieju w końcu udało się wygrać reprezentantce Polski.

WSG Open 2019 – ITF World Tennis Tour – pula nagród 60 000 dolarów. III edycja międzynarodowego turnieju tenisowego kobiet o punkty do rankingu WTA odbyła się na kortach Legii w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour.