WROCŁAW

Wrocławscy kontrolerzy MPK z genialną akcją. Zamiast mandatu maseczka!

Wrocławski MPK

Wrocławski MPK rozdał pasażerom ponad dwa tysiące maseczek.

To odpowiedź przewoźnika na coraz powszechniejsze zjawisko ignorowania obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach transportu publicznego.

Kontrolerzy MPK rozdawali maseczki pasażerom, którzy podróżując tramwajem lub autobusem, nie mieli zakrytego nosa i ust. Na ten moment ponad dwa tysiące maseczek, ale przewoźnik zaznacza, że jeśli będzie taka potrzeba wśród pasażerów to rozda ich więcej. Maseczki pochodzą z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

– Bądźmy zdrowi, zachowujmy się odpowiedzialnie, dbajmy o siebie i o współpasażerów – apeluje Krzysztof Balawejder, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. – Zakładanie maseczek to niewielki gest, który może sprawić, że pozostaniemy w dobrej formie i nie narazimy osób, u których przebieg choroby może być ciężki.

Po rozluźnieniu obostrzeń związanych z epidemią wielu zapomina o tych wciąż obowiązujących. Na przykład w sklepach oraz w autobusach i tramwajach bardzo wiele osób ignoruje obowiązek zakrywania ust i nosa. To o tyle niebezpieczne, że maseczka przede wszystkim chroni innych przed nami w sytuacji, gdybyśmy zarażali nie będąc tego świadomi. Wiele osób przechodzi koronawirusa bezobjawowo.

Za brak maseczki grozi mandat w wysokości 500 zł, który może wystawić policjant, a także grzywna udzielona przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego w wysokości od 5 tys. do nawet 30 tys. złotych.

Warto mieć to na uwadze. Pracownicy MPK zamiast wzywać służby w celu ukarania pasażera, będą ich wyposażać w maseczki. Zajmą się tym kontrolerzy biletowi.

Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa w komunikacji miejskiej (fot. MPK Wrocław)

Pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa w komunikacji miejskiej, a także przychodząc do Biura Obsługi Pasażera. Tam większość spraw załatwimy online, jednak jeśli ktoś chce lub musi przyjść, to MPK serdecznie zaprasza, ale nie rezygnuje z respektowania reżymu sanitarnego. Bez maseczki wchodzić nie wolno.
(MPK Wrocław)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button