WROCŁAW

Wrocław. Podejrzany o postrzelenie 8-letniego chłopca zatrzymany

Kryminalne

Policjanci z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec zatrzymali w minioną sobotę 23-letniego wrocławianina.

Mężczyzna jest podejrzewany o to, że dzień wcześniej, na jednym z podwórzy przy ul. Prądzyńskiego, postrzelił bawiącego się tam 8-letniego chłopca. Chłopiec trafił do szpitala, a jego życiu ani zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Intensywna praca i szeroko zakrojone czynności operacyjne policjantów z komisariatu policji przy ul. Traugutta doprowadziły do zatrzymania w sobotę 23-letniego mieszkańca Wrocławia podejrzewanego o to, że postrzelił 8-letniego chłopca.

Do opisywanego zdarzenia doszło dzień wcześniej, w miniony piątek, po godz. 17.00 na jednym z podwórzy przy ul. Prądzyńskiego we Wrocławiu.

Chłopiec, bezpośrednio po zdarzeniu, został przewieziony do szpitala, gdzie natychmiast udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej. W trakcie operacji lekarze wydobyli z ciała dziecka śrut. Życiu ani zdrowiu poszkodowanego 8-latka nie zagraża już niebezpieczeństwo, lecz decyzją lekarzy pozostawiono go w szpitalu w celu dalszej obserwacji.

Jak ustalili funkcjonariusze strzał padł z broni krótkiej typu wiatrówka.

Zatrzymany 23-latek ma zostać dzisiaj przesłuchany przez Prokuratora. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Czynności Prokuratury w sprawie postrzelenia 8-letniego chłopca z broni pneumatycznej

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Krzyki Wschód nadzoruje dochodzenie przeciwko Damianowi B.

Jest podejrzany o to, że 15 lipca 2022 roku we Wrocławiu, w miejscu nieprzeznaczonym do profesjonalnego oddawania wystrzałów, na terenie podwórka zbiegu ulic Prądzyńskiego i Łukasińskiego, na którym bawiły się dzieci, oddał strzał z pistoletu pneumatycznego marki Kandar model S3 kaliber 4,5 mm. W kierunku małoletniego stojącego na linii wystrzału, trafiając pokrzywdzonego w klatkę piersiową po stronie lewej. Czym spowodował u niego obrażenia, które naruszyły czynności narządów ciała pokrzywdzonego na czas powyżej 7 dni, narażając go przy tym jednocześnie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo wystąpienia ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Następnie uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu, tj. o czyn z art. 157 § 1 k.k. i z art. 160 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Jak ustalono z dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego, lipca 2022 r około godz. 17.30 oficer dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec powiadomiony został o postrzeleniu 8–letniego chłopca przez mężczyznę, który strzelał z broni pneumatycznej w kierunku wiaty śmietnikowej na jednym z podwórek przy ul. Prądzyńskiego we Wrocławiu. Podczas oddawania strzałów, pocisk trafił chłopca w okolice lewej górnej części klatki piersiowej.

Pokrzywdzony został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu na Oddział Chirurgii Dziecięcej. W badaniu TK klatki piersiowej ujawniono ciało metaliczne na wysokości 3 żebra. W znieczuleniu ogólnym usunięto śrut. Po zabiegu stan pacjenta był dobry i został on wypisany ze szpitala 17 lipca 2022 r.

Z opinii biegłego z zakresu medycyny sądowej wynika, że obrażenia jakich doznał pokrzywdzony są inne niż określone w art. 156 kk i spowodowały one naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia na czas powyżej dni 7, w myśl art. 157 §1 kk. Ponadto z opinii wynika, że zachowanie sprawcy naraziło chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w myśl art. 160 §1 kk.

18 lipca 2022 r przeprowadzono czynności procesowe, m.in. Sąd na wniosek Prokuratury przesłuchał małoletniego przy udziale psychologa, sporządzono opinię balistyczną i opinię dotyczącą stopnia obrażeń doznanych przez pokrzywdzonego, wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec Damiana B. i przesłuchano go w charakterze podejrzanego.

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Krzyki Wschód wobec Damiana B. 19 lipca 2022 r skierowała do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, uznając, że z uwagi na obawę matactwa procesowego zagrażającą ze strony podejrzanego, tylko izolacyjny środek zapobiegawczy zabezpieczy dalszy tok postępowania przygotowawczego.

19 lipca o godz. 8.00 odbyło się posiedzenie Sądu w sprawie rozpoznania wniosku Prokuratury.

Sąd postanowił zastosować wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym i świadkami oraz zakazu posiadania wszelkiego rodzaju broni.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button