WROCŁAW

Wrocław. Chciał „pomóc”. Zgwałcił bezbronną 19-letnią Ukrainkę. Trafił do aresztu

Bezwzględny przestępca

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 49-latka podejrzewanego o zgwałcenie 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach, kiedy uciekła z objętej wojną Ukrainy.

Odpowie teraz przed sądem za popełnione czyny, a grozić mu może nawet 12 lat pozbawienia wolności.

9 marca we Wrocławiu, po wzmożonych i intensywnych działaniach policjantów, został zatrzymany 49-latek podejrzewany o dokonanie zgwałcenia 19-latki z Ukrainy, którą przyjął pod swój dach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna doprowadził kobietę do obcowania płciowego wbrew jej woli. Wcześniej poznał dziewczynę oferując swą pomoc za pośrednictwem portalu internetowego. Przyjął ją do swojego mieszkania i dokonał tego brutalnego przestępstwa. Grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policja z pośrednictwem prokuratury wnioskowała o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Nie ma przyzwolenia na tego typu zachowania!

Tym bardziej na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kobieta ta była w trudnej sytuacji życiowej – uciekła z objętej wojną Ukrainy, nie znała języka polskiego, nie znała miasta i nigdy nie była w Polsce. Zaufała mężczyźnie, który obiecał jej pomóc i dać schronienie. Niestety wszystko to okazało się perfidną manipulacją ze strony 49-latka.

Dzięki wzmożonej i intensywnej pracy policjantów z Wrocławia zatrzymano tego brutalnego przestępcę już w niespełna 1,5 godziny od przyjęcia zawiadomienia od pokrzywdzonej. Odpowie on teraz karnie za czyn, jakiego się dopuścił. Z pełną stanowczością i surowością reagujemy na takiego typu sytuacje. Nie ma i nie będzie pobłażania dla przestępców, którzy wykorzystują ludzkie nieszczęście.

Niestety wrocławski sąd wypuścił podejrzanego. Zastosował tylko dozór policyjny i nakazał tylko raz w tygodniu meldować się na komisariacie.

Dopiero po zażaleniu prokuratury, dokładnie na postanowienie ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, sąd aresztował 49-latka na trzy miesiące.

Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzut gwałtu.

Wszelkie informacje dla obywateli Ukrainy, gdzie szukać pomocy znajdują się pod linkiem w języku polskim, pod linkiem w języku ukraińskim i rosyjskim.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button