MOTOSPORT

WRC. Rajd Sardynii. Kajetan Kajetanowicz coraz bliżej podium

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Duet z Polski ma za sobą bardzo udany poranek w Rajdzie Sardynii.

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak awansowali aż o sześć pozycji i po ośmiu odcinkach specjalnych zajmują piąte miejsce w WRC2 Challenger. Polacy wykręcali m.in. dwukrotnie trzeci czas i są już tylko 10 sekund za podium!

Pierwszą pętlę tworzyły dwa odcinki specjalne – Tempo Pausania oraz Tula, które pokonywane były dwukrotnie. Dzisiejszy etap komplikuje brak serwisu pomiędzy odcinkami specjalnymi, co zdecydowanie utrudnia rywalizację. W tych warunkach Kajetanowicz i Szczepaniak radzą sobie jednak bardzo dobrze i zanotowali spory awans w tabeli wyników. Polacy wykręcali dziesiąty, czwarty i dwukrotnie trzeci czas na poszczególnych oesach, po których są aktualnie na piątym miejscu w kategorii WRC2 Challenger.

WRC. Rajd Sardynii 2024. Kajetan Kajetanowicz (fot. kajto.pl)

– Pierwsza pętla najdłuższego dnia Rajdu Sardynii za nami. Jedziemy coraz lepszym tempem i przede wszystkim udało nam się oszczędzić opony, a kamieni na tej pętli było bardzo dużo. Mam dzisiaj dobry feeling i to potwierdzają wyniki – dwa odcinki skończyliśmy na trzeciej pozycji, a po pętli jesteśmy na 5. miejscu w klasyfikacji WRC2 Challenger, a więc coraz bliżej podium. Nie odpuszczam i atakujemy dalej, oczywiście z głową, bo na tym rajdzie nietrudno o błąd. Przekonało się dziś o tym kilka załóg, na szczęście my oraz nasz samochód, pomimo braku serwisu, mamy się dobrze. Z coraz większym uśmiechem na twarzy jedziemy dalej. Mam nadzieję, że oglądacie naszą walkę i kibicujecie – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Na popołudnie organizatorzy zaplanowali dwa przejazdy prób Monte Lerno (25,33 km) oraz Coiluna-Loelle (14,53 km). Wieczorem zawodnicy wrócą do Alghero, gdzie czeka na nich 45-minutowy serwis.

Rajd Sardynii 2024 – nieoficjalna klasyfikacja WRC2 Challenger po OS 8:

1. Pajari/Mälkönen (Toyota GR Yaris Rally2) 1:54:36,4 s
2. Solans/Sanjuan (Toyota GR Yaris Rally2) +49,2 s
3. Prokop/Ernst (Škoda Fabia RS Rally2) +2:10,6 s
4. Virves/Lesk (Škoda Fabia RS Rally2) +2:13,6 s
5. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) +2:21,2 s
6. Joona/Hussi (Škoda Fabia RS Rally2) +2:25,9 s
7. Zaldivar/Der Ohannesian (Škoda Fabia RS Rally2) +3:45,2 s
8. McErlean/Fulton (Škoda Fabia RS Rally2) +3:59,1 s
9. Daprà/Guglielmetti ((Škoda Fabia Rally2 evo) +4:35,0 s
10. Kremer/Kremer ((Škoda Fabia RS Rally2) +8:07,0 s

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button