MOTOSPORT

WRC. Rajd Finlandii 2022. Miko Marczyk: Jedziemy powyżej moich oczekiwań

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Rajd Finlandii w sobotę będzie najdłuższym dniem tego wyścigu.

To aż 626 kilometrów, w tym 150 to 8 odcinków specjalnych!

Kierowcy zaczną 120 kilometrową dojazdówką na oes „Päijälä 1”.

Po porannym etapie Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajmują obecnie 9. rezultat i są na 8. miejscu w klasyfikacji WRC2.

Po piątkowym etapie w WRC prowadzi Esapekka Lappi. Drugi to Ott Tanak, a trzeci jest Kalle Rovanpera.

Miko Marczyk podsumował pierwszy dzień rajdu:

„To był dla nas bardzo udany dzień! Jedziemy powyżej moich oczekiwań, cieszę się z każdego odcinka specjalnego i mam pełną satysfakcję z jazdy.

3. miejscem w WRC2 na szóstym odcinku specjalnym Secto Rally Finland kończymy kolejną pętlę i jedziemy na serwis w Jyvaskyla.

Na ten moment zajmujemy 5. miejsce w WRC2 junior i 9. w generalce WRC2. Największy dzień Secto Rally Finland czeka nas jutro. To będzie krótka noc, o 6 rano meldujemy się w parku serwisowym i jedziemy na 150 kilometrów odcinków specjalnych.”

„Kończymy pierwszy dzień Secto Rally Finland z wielkimi uśmiechami na twarzach – 1. miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2 na odcinku „Harju” rozpoczynającym ten niezwykły rajd!
Mamy kolejny, drugi wygrany odcinek specjalny w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Nie chcę umniejszać temu wydarzeniu, bo wygrać odcinek specjalny i kończyć dzień razem z Szymonem jako liderzy klasy WRC2 to dla mnie satysfakcja” – dodał Polak.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button