MOTOSPORT

WRC. Rajd Akropolu 2022. Thierry Neuville najszybszy w Grecji

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Thierry Neuville triumfował w Rajdzie Akropolu.

Tuż za nim, kolejne miejsca na podium zajęli: Estończyk Ott Tanak oraz Hiszpan Dani Sordo.

Na greckich szutrach Belg wygrał 10. rundę samochodowych mistrzostw świata. Dla tego kierowcy to szesnaste zwycięstwo w rundzie WRC.

Lider klasyfikacji generalnej WRC Fin Kalle Rovanpera wylądował dopiero na 17. pozycji.

Dziewięciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb miał poważną awarię samochodu. Jego team postanowił wycofać go z dalszej walki.

W Grecji nie startowali Kajetan Kajetanowicz i Mikołaj Marczyk.

Emil Lindholm i Reeta Hamalainen wygrali WRC 2. Finowie pokonali Nikołaja Griazina i Konstantina Aleksandrowa. Trzecie miejsce zajęli Alexandros Tsouloftas i Ross Whittock.

Acropolis Rally wrócił do kalendarza WRC w ubiegłym roku, który zastąpił Rajd Chile. Długość trasy wyniosła 304 kilometry z 16. oesami.

W klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Rovanpery ma 207 pkt. Tanak 154 pkt., a Neuville 131 pkt. W klasyfikacji zespołów prowadzi Toyota – 404 pkt.