MOTOSPORT

WRC – Kenia. Rajd Safari. Kajetanowicz prowadzi w WRC2 Challenger

Rajdowe Mistrzostwa Świata

Z tradycyjnym dopingiem tłumu fanów rozpoczęła się rywalizacja w kenijskim Rajdzie Safari.

Już od samego początku dobre tempo narzucili Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, wygrywając pierwszy odcinek specjalny Kasarani w kategorii WRC2 Challenger. Polacy uzyskali jednocześnie trzeci czas w ogólnej klasyfikacji WRC2 i z optymizmem patrzą na kolejne próby, które ruszają w piątkowy poranek.

Podobnie jak w latach ubiegłych Rajd Safari otworzył super odcinek specjalny Kasarani, czyli równoległy pojedynek dwóch załóg. Emocji jak zwykle nie brakowało, i choć próba była tylko przetarciem przed właściwą rywalizacją na bezdrożach, to już tutaj zawodnicy popełniali błędy: dachował Singh Vohra, poza drogą znalazł się także Charles Munster. Na szczęście bez kłopotów i bardzo dobrym tempem do mety dotarli reprezentanci Rally Team, Kajetanowicz i Szczepaniak, wygrywając w stawce WRC2 Challenger.

– Sezon ruszył. Nie mogłem się doczekać. Ten pierwszy odcinek rajdu był zaledwie wstępem do właściwej rywalizacji, ale jazda po nim dała mi wiele frajdy. Widowisko oglądał tłum kibiców i była fenomenalna atmosfera. Teraz jedziemy sporo kilometrów z Nairobi do Naivashy, a na tych drogach dojazdowych też jest trochę walki – tutaj są kompletnie inne zasady i nie mówię o tym, że jeździ się lewą stroną. A tak serio, czekają nas piekielnie ciężkie odcinki specjalne. Główna robota dopiero przed nami. Mam nadzieję podejść do tej rywalizacji bardzo mądrze, tak jak podchodziliśmy do niej rok i dwa lata temu. Jesteśmy przygotowani, natomiast zawsze powtarzam, na Safari spodziewam się niespodziewanego, więc będę czujnie patrzył na drogę – mówi Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.

Piątkowy etap Rajdu Safari składa się z trzech dwukrotnie pokonywanych odcinków specjalnych. Będą to próby 2 i 5 Loldia (19,17 km, start o godzinie 6:15 i 11:48 czasu polskiego), 3 i 6 Geothermal (13,12 km, godz. 7:33 i 13:06) oraz najdłuższy w tym dniu oes 4 i 7 Kedong (31,50 km, godz. 8:26 i 13:59).

Rajd Safari 2024, nieoficjalne wyniki po OS 1 (WRC2 Challenger):

1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) 3:29,6 s
2. Ciamin/Roche (Hyundai i20 N Rally2) +3,9 s
3. Domínguez/Peñate (Citroën C3 Rally2) +6,5 s
4. Chwist/Heller (Škoda Fabia RS Rally2) +8,4 s
5. Tundo/Jessop (Ford Fiesta R5) +13,3 s
6. Patel/Khan (Škoda Fabia R5) +13,8 s
7. Díaz-Aboitiz/Sanjuan (Škoda Fabia Rally2 evo) +14,3 s
8. Munster/Dumont (Hyundai i20 N Rally2) +16,4 s
9. Vassilakis/Krawszik (Ford Fiesta Rally2) +21,2 s
10. Virani/Shah (Škoda Fabia R5) +42,6 s

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button