POLSKA

WOŚP. Kolejny bezpieczny Finał dobiegł końca. Owsiak: Było bardzo spokojnie

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Emocje po 32. Finale WOŚP powoli opadają.

Jurek Owsiak podsumował kolejną Letnią Zadymę w Środku Zimy w Fundacji WOŚP.

Piękna kwota deklarowana

32. Finał WOŚP zakończył się z kwotą deklarowaną 175 426 813 zł. Z tego 29 673 016 zł jest już na koncie Fundacji. Ostateczny wynik Finału zostanie ogłoszony 27 marca.

Kolejny bezpieczny Finał dobiegł końca

Po raz kolejny Fundacja zorganizowała wydarzenie, na którym każdy mógł się czuć bezpiecznie. Świadczą o tym również statystyki wszystkich służb, z którymi Fundacja współpracowała.

– Było bardzo spokojnie. We wszystkich miejscach, gdzie były organizowane zbiórki było bardzo bezpieczne i przebiegały one bardzo radośnie. Bardzo dziękujemy za pomoc i opiekę służbom mundurowym. Wróciliśmy do tego, co było wiele lat temu – Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

W kontekście bezpieczeństwa Jurek Owsiak na konferencji nawiązał również do incydentu ze Sztabu w Rumii:

„Trzeba być trochę szalonym, żeby pod dachem odpalić coś, co jest związane z ogniem, z fajerwerkami, ale mimo wszystko bardzo dziękujemy wszystkim organizatorom z Rumii. Tam nie ma żadnych dyskusji, nikt nie próbuje odwracać kota ogonem. Zrobiono głupotę i teraz są z tego powodu normalne działania policji, która rozmawia z organizatorem. Jesteśmy przeciwni takim działaniom.”

Bezpieczny i na całym świecie – dla wszystkich i ze wszystkimi

W tym roku z Fundacją grało 1685 Sztabów – a w tym aż 100 poza granicami Polski. Sztaby zarejestrowały łącznie 1 854 piękne, kolorowe, radosne wydarzenia. Pewne jest, że wolontariusze na całej kuli ziemskiej bawili się świetnie!

Sztaby były w 23 krajach, czyli dotarły niemal na koniec świata i o krok dalej. Różnorodny zespół Finału to przede wszystkim wolontariusze! Wśród 120 000 zaangażowanych entuzjastów orkiestrowego grania byli mali i duzi: najmłodsza tegoroczna wolontariuszka – Zoila Mbarga – miała w dniu 32. Finału 44 dni. A najstarsza – Anna Kusiak – 97 lat.

Warszawskie serce aktywności 32. Finału WOŚP

W sercu warszawskiego Finału naprawdę się działo! Na błoniach Narodowego stało nie tylko studio, ale także miasteczko partnerów. Stąd też ruszył 18. Bieg „Policz się z cukrzycą”, zagrały tu koncerty i wysłano stąd piękne, wyjątkowe Światełko do Nieba!

W 18. Biegu „Policz się z Cukrzycą” stacjonarnie wzięło udział 5000 osób! Fala pomarańczowych koszulek przemknęła ulicami stolicy na dystansie 5 kilometrów, by wesprzeć program „Policz się z cukrzycą” dla kobiet w ciąży z cukrzycą typu 1. Uczestnicy biegli też wirtualnie i w tej wersji było ich aż 5 952.

O godzinie 14:00 na scenie koncertowej ruszył program muzyczny! Finałowy line-up po raz kolejny okazał się być strzałem w dziesiątkę. Nie zabrakło w nim zagranicznych artystów z trzech krajów: Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Szwecji.

Wyjątkowe Światełko do Nieba

Tegoroczne Światełko do Nieba było naprawdę wyjątkowe. Piotr „Dziki” Chancewicz, Kwiat Jabłoni oraz zaproszeni goście przygotowali spektakularne przedstawienie pełne światła, muzyki i ognia. Zadbano o to, aby oglądający zapamiętali je na zawsze.

Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców

W tym roku Najbardziej Hojni Darczyńcy byli naprawdę hojni! Łącznie z tej Licytacji zebrano 7 907 436 zł. To o pół miliona więcej niż rok temu, za co Fundacja jest ogromnie wdzięczna.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button