ŚWIAT

Inwazja Rosji na Ukrainę. Prezydenci Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Kijowie

Wojna na Ukrainie

Prezydent Andrzej Duda wraz z prezydentami Estonii Alarem Karisem, Łotwy Egilsem Levitsem i Litwy Gitanasem Nausėdą są z wizytą w Ukrainie, gdzie spotkają się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

– Naszym celem jest wsparcie Prezydenta Zełenskiego oraz obrońców Ukrainy w decydującym dla tego kraju momencie – podkreślał szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch, który wraz z szefem BBN Pawłem Solochem i wiceministrem spraw zagranicznych Marcinem Przydaczem towarzyszy Prezydentowi.

Kijów. Wizyta prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii na Ukrainie (fot. KPRP)

– Państwa bałtyckie są naszymi kluczowymi partnerami w sprawach bezpieczeństwa w regionie. Wspólnie postanowiliśmy, że pojedziemy do Kijowa razem. Polska jest organizatorem wizyty i wraz z Ukrainą zapewnia jej logistykę i bezpieczeństwo – dodał szef BPM.

Kijów. Wizyta prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii na Ukrainie (fot. KPRP)

Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot podkreślił, że prezydenci Polski, Estonii, Litwy i Łotwy będą w Kijowie ze wsparciem politycznym i symbolicznym dla walczącej o wolność i niepodległość Ukrainy. Jak dodał, będą też rozmawiać o wsparciu materialnym.

Kijów. Wizyta prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii na Ukrainie (fot. KPRP)

– Polska pod przywództwem prezydenta Andrzeja Dudy od dłuższego czasu pełni rolę lidera regionu wspierając i koordynując działania wszystkich krajów regionu, ale jednocześnie szanując ich suwerenność i równość – zaznaczył minister Szrot.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button