LOTNICZE NEWSY

Wizz Air przedłuża zakaz lotów. Nowa narodowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Wizz Air

Wizz Air informuje, iż lista państw do których linie lotnicze mogą wykonywać rejsy z/do Polski została zmodyfikowana.

Rozporządzenie zezwala na połączenia lotnicze z państwami członkowskimi Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), członkami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), Szwajcarią, państwami Unii Europejskiej z wyjątkiem między innymi Francji, Hiszpanii i Izraela. Oznacza to, że przynajmniej do 29 września br. do Polski nie będzie można realizować połączeń z tych krajów. Tym samym, zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, do 29 września br. Wizz Air odwołał loty z Polski do Francji, Hiszpanii i Izraela.

Od połowy czerwca br. Wizz Aie wznowił loty z Polski do niemal wszystkich państw Unii Europejskiej, a także do krajów EFTA (m.in. Islandia, Norwegia, Szwajcaria). Obecnie w siatce połączeń WIZZ z Polski dostępne są połączenia do najbardziej popularnych krajów jak m.in. Bułgaria, Cypr, Grecja, Gruzja, Islandia, Włochy, Norwegia, Wielka Brytania czy Portugalia.
Aby pomóc pasażerom i załodze w bezpiecznym podróżowaniu, Wizz Air wdrożył dodatkowe procedury umożliwiające zachowanie dystansu fizycznego podczas wejścia na pokład i zwiększenie poziomu higieny na pokładzie samolotu.

Za podróżowanie w odpowiednio dopasowanej masce, zakrywającej nos i usta, odpowiada załoga i pasażerowie, mając na celu ochronę zdrowia osób na pokładzie. Noszenie masek to standardowa procedura zarówno na lotnisku, jak i na pokładzie samolotu.

Znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air filtry HEPA usuwają z powietrza w kabinie 99,97% wirusów i bakterii. W celu zmniejszenia kontaktu fizycznego, zachęcamy do płatności zbliżeniowych podczas dokonywania zakupów na pokładzie. Cała flota Wizz Air będzie nadal poddawana codziennemu czyszczeniu i dezynfekcji zgodnie z oficjalnymi wytycznymi.

PIERWSZY AIRBUS A321neo WYLĄDOWAŁ W BAZIE W ABU ZABI

Wizz Air Abu Zabi, nowa narodowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, świętuje przylot pierwszego supernowoczesnego samolotu typu Airbus A321neo na międzynarodowe lotnisko Abu Zabi.

Wizz Air Abu Zabi, spółka joint venture utworzona między ADQ, jedną z największych spółek holdingowych w regionie, oraz Wizz Air Holdings Plc, otrzymała niedawno status narodowego przewoźnika od rządów ZEA pod warunkiem spełnienia norm regulacyjnych przed rozpoczęciem działalności.

Samolot typu Airbus A321neo pomoże Wizz Air Abu Zabi osiągnąć najniższy ślad środowiskowy i najniższe koszty utrzymania bazy wśród swoich konkurentów w regionie.

W A321neo wykorzystano najnowsze technologie, w tym nowoczesne silniki i konstrukcję kabiny, które pozwalają obniżyć koszty paliwa o 20%. Ponadto samolot oferuje liczne korzyści dla środowiska, m.in. niemal 50% redukcję poziomu emisji hałasu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Od momentu wprowadzenia do użytku na początku 2016 roku, silnik Pratt and Whitney GTF dowiódł zdolności do zmniejszenia spalania paliwa o 16% i emisji tlenków azotu o 50%.

Kolejne ultranowoczesne samoloty Airbus A321neo, dołączą do tamtejszej floty w ciągu pierwszego pół roku działalności. Pozwolą one na zaoferowanie jeszcze więcej przystępnych podróży, łącząc stolicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich z innymi krajami w Europie i poza nią. Siatka tras planowanych dla tych samolotów zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Wizz Air Abu Zabi rozpocznie operacje w siatce połączeń zawierającej Aleksandrię, Ateny, Kutaisi, Larnakę, Odessę i Erywań.

Kees Van Schaick, dyrektor zarządzający w Wizz Air Abu Zabi powiedział: – Mamy kolejny wspaniały powód do świętowania. Wraz z przybyciem naszego pierwszego samolotu do Abu Zabi, uczyniliśmy ważny krok na drodze do rozpoczęcia działalności i rozwoju naszej obecności w Abu Zabi. Przyczyniamy się w ten sposób do zwiększania lokalnej różnorodności gospodarczej, jednocześnie oferując coraz bardziej przystępne podróże w naszej siatce niskokosztowych połączeń. Najnowocześniejszy samolot Airbus A321 neo Wizz Air Abu Zabi oraz ulepszone środki ochronne zapewnią możliwie najlepsze warunki sanitarne dla podróżnych.

Mohammed Husain Ahmed, dyrektor generalny Międzynarodowego Portu Lotniczego Abu Zabi, skomentował: – Z radością witamy pierwszy samolot Wizz Air Abu Zabi w nowej bazie w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Powstanie i działalność linii Wizz Air Abu Zabi to kamień milowy wzrostu i rozwoju rynku niskokosztowych linii lotniczych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To również odzwierciedlenie zakończonego sukcesem wdrożenia kompleksowych środków bezpieczeństwa i higieny na naszych lotniskach, a także inwestycji w przekształcaniu lotniska w Abu Zabi globalny ośrodek dla linii lotniczych z całego świata.

Saeed Rashed Al Saeed, Dyrektor ds.marketingu w Departamencie Kultury i Turystyki Abu Zabi (DCT Abu Dhabi), powiedział: – Dzięki pierwszemu samolotowi Wizz Air Abu Zabi jeszcze więcej osób będzie mogło nas odwiedzić. Abu Zabi to bogactwo spektakularnych atrakcji i częsty wybór osób podróżujących w celach biznesowych i turystycznych. Z niecierpliwością czekamy, aby móc pokazać nowym gościom, co stolica ZEA i okoliczne Emiraty mają do zaoferowania.

Firma Abu Zabi Airports wprowadziła szeroki zakres środków bezpieczeństwa i higieny w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Abu Zabi. Specjalistycznie wyszkolony zespół Ambasadorów Wellness wspiera pasażerów, odpowiadając na często zadawane pytania na temat zachowania bezpieczeństwa i zdrowia podczas podróży, zachęca do zachowania dystansu społecznego i zapewnia środki do dezynfekcji oraz środki ochrony indywidualnej (ŚOI). takie jak maski i rękawiczki. Ponadto, lotnisko wykorzystuje bezdotykową technologię w windach, kabiny sterylizacyjne SterixGates, kamery termowizyjne, a także kamery z funkcją rozpoznawania twarzy i termiczne czujniki ruchu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button