LOTNICZE NEWSY

Wizz Air: nowa trasa Katowice – Fuerteventura. 65 milionów pasażerów w 2018 roku

Wizz Air

Wizz Air ogłosił nową trasę z bazy w Katowicach.

Połączenie zacznie działać 25 kwietnia 2019 roku. Loty z Katowic na jedną z Wysp Kanaryjskich – Fuerteventurę, będą odbywać się raz w tygodniu, w czwartki.

Fuerteventura jest wyspą znaną z wulkanicznej ziemi i pięknych plaż. Wietrzny klimat czyni ją rajem dla wielbicieli surfingu i kitesurfingu. To również doskonały wybór dla osób szukających ciekawych wydarzeń kulturalnych i zaskakującej przyrody.

Od pierwszego lotu w 2004 roku, Wizz Air stale rozszerza swoją działalność w Katowicach. Obecnie linia posiada 8 samolotów w bazie na lotnisku w Katowicach zatrudniając ponad 280 członków załogi, która dba o najwyższy poziom usług na pokładzie podczas każdego lotu WIZZ. W 2018 roku z oferty Wizz Air na trasach katowickiej siatki połączeń skorzystało ponad 2,2 mln pasażerów, wspierając jednocześnie ponad 1600 miejsc pracy.

W 2018 roku linia Wizz Air rozszerzyła ofertę z Katowic o wyjątkowo atrakcyjne kierunki: Faro i Porto w Portugalii, Charków na Ukrainie, Monachium Memmingen w Niemczech i Malaga w Hiszpanii. Obecnie jest 40 niskokosztowych tras WIZZ z Katowic.

Wizz Air oferuje obecnie w sumie 164 tras do 29 krajów z 9 lotnisk w Polsce.
 
NOWA TRASA WIZZ AIR Z KATOWIC

Kierunek  Dni  Data  rozpoczęcia  Ceny od
Fuerteventura – czwartek – 25 kwietnia 2018 – 169 PLN

Wizz Air: Katowice – Fuerteventura (fot. Wizz Air )

WIZZ AIR ŚWIĘTUJE 65 MILIONÓW PASAŻERÓW W POLSCE

Wizz Air w 2018 roku świętował osiągnięcie doskonałego wyniku w Polsce. Dotychczas 65 milionów pasażerów skorzystało z niskokosztowej oferty Wizz Air w polskiej siatce połączeń.

Dla uczczenia tego wydarzenia, szczęśliwy pasażer podróżujący do Bukaresztu otrzymał voucher WIZZ.

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ ze 105 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 25 baz na ponad 600 trasach łączących 142 lokalizacje w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 4000 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybraną przez 32 mln pasażerów w ciągu 12 miesięcy. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Firma otrzymała ostatnio najwyższą, 7-gwiazdkową notę w rankingu airlineratings.com, jedynej na świecie agencji zajmującej się bezpieczeństwem i oceną lotów. Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2017 European Airline of the Year przyznawany przez Aviation 100, renomowane doroczne zestawienie najlepszych podmiotów w branży lotniczej.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button