LOTNICZE NEWSY

Wizz Air – 15. urodziny. 200 milionów pasażerów. Uroczystość na katowickim lotnisku [ZDJĘCIA]

Wizz Air: 200 milionów pasażerów

Wizz Air świętował 15. urodziny oraz wyjątkowe osiągnięcie: przewiezienie 200 milionów pasażerów.

Pierwszy lot Wizz Air odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu Luton. Od tego czasu linia rozbudowała swoją flotę do 112 samolotów Airbus, włącznie z nowoczesnymi A321neo wyposażonymi w dwa turbośmigłowe silniki Pratt&Whitney. Dzięki wzorcowej ekonomice zużycia paliwa i 239 miejscom pasażerowie, wybierając lot Wizz Air samolotem A321neo, mają dostęp do najniższych cen biletów lotniczych przy równoczesnym znacznym zmniejszeniu śladu węglowego w przeliczeniu na pasażera.

Uroczystość na katowickim lotnisku (fot. pras.)

Dzięki uruchomieniu działalności z międzynarodowego lotniska w Wiedniu, WIZZ jest stał się dużym graczem w obszarze podróży lotniczych w Austrii. Wizz Air UK, brytyjska linia lotnicza wkrótce zyska 11 nowych samolotów Airbus A320 i A321. We flocie WIZZ odebrano 100. samolot ozdobiony specjalnym malowaniem. Uruchomione zostało nowoczesne centrum szkoleniowe z siedzibą w Budapeszcie, które stanowi inwestycję o wartości ponad 300 milionów euro. Ponadto WIZZ rozpoczął loty z nowo otwartej bazy w Krakowie, a także dodał dwa z 256 samolotów nowej generacji Airbus A321neo do szybko rozwijającej się floty WIZZ.

Uroczystość na katowickim lotnisku (fot. pras.)

Przez 15 lat działalności linia Wizz Air zdobyła zaufanie i lojalność 200 milionów klientów. Wynik 100 milionów pasażerów, przewoźnik osiągnął w październiku 2015 roku i w zaledwie niespełna 4 lata podwoił tę liczbę. Aby uczcić to wydarzenie, wszyscy pasażerowie uroczystego lotu z Kijowa do Katowic po wylądowaniu zostali powitani przez przedstawicieli Wizz Air oraz Katowice Airport, zaproszeni do wspólnego zdjęcia oraz wręczone zostały vouchery o wartości 200 euro.

József Váradi, prezes Wizz Air powiedział: – Nasz pierwszy lot odbył się w 2004 roku między Polską i Wielką Brytanią. Dzisiaj, 15 lat później, świętujemy przewiezienie w sumie 200 milionów pasażerów ze 146 lotnisk w 44 krajach. Nie ma wątpliwości, że nasza załoga jest źródłem tego sukcesu. Są jeszcze jednak cztery kluczowe elementy, które zdecydowały o przewadze WIZZ nad konkurencją w Europie. Dzięki naszemu wyjątkowemu modelowi biznesowemu ULCC, jesteśmy liderami w branży i jedną z najbardziej cenionych linii lotniczych na kontynencie. Pozycja lidera na rynku i zwiększona koncentracja w Europie Środkowo-Wschodniej zapewnia nam przewagę pozwalając zaistnieć na nienasyconym rynku. Zamówienie ponad 250 nowoczesnych samolotów A321neo jest kluczowe dla rozwoju WIZZ oraz pozwoli obniżyć koszt podróży i wpływ na środowisko każdego pasażera, a także zredukować poziom hałasu i ślad węglowy. Ponadto, nasza zróżnicowana kulturowo organizacja i zespół zarządzający reprezentuje ponad 50 narodowości, dzięki czemu mamy prawdziwie globalne spojrzenie pozwalające na podejmowanie zrównoważonych decyzji i szybką reakcję na zmiany w naszej branży. Dziękuję naszym klientom, partnerom i oczywiście całej drużynie WIZZ za zaufanie i wsparcie przez minione 15 lat. Jestem przekonany, że przed nami 15 kolejnych ekscytujących lat.

Uroczystość na katowickim lotnisku (fot. pras.)

– Piętnaście lat temu w Katowice Airport Wizz Air rozpoczął prawdziwą rewolucję w dostępie do transportu lotniczego w Polsce. To właśnie z naszego lotniska odbył się pierwszy, niskokosztowy, komercyjny rejs w historii węgierskiego przewoźnika. Od 2004 roku baza Wizz Air ma znaczący wpływ na rozwój ruchu pasażerskiego w Katowice Airport. Na początku swojej działalności w Pyrzowicach Wizz Air przewoził około 600 tysięcy pasażerów rocznie, w roku minionym było ich 2,1 miliona. Warto pamiętać, że to właśnie z Pyrzowic linia uruchomiła pierwsze w historii polskich lotnisk regionalnych niskokosztowe połączenie na Ukrainę, do Gruzji, Dubaju i Izraela. W rozkładzie „Lato 2019” przewoźnik oferuje z Katowice Airport 42 trasy do 19 państw – powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button