INNE

Wiktor Zieliński triumfował w Pucharze Świata w Bilard w Las Vegas

Alfa Las Vegas Open

Wiktor Zieliński (Hades Poznań) obronił zdobyty przed rokiem tytuł najlepszego zawodnika turnieju Pucharu Świata – Alfa Las Vegas Open.

W finale, w dwóch setach, pokonał reprezentanta Bośni i Hercegowiny, Sanjina Pehlivanowica.

Polak za zwycięstwo w turnieju zgarnął czek na 25 tysięcy dolarów. Zieliński w drodze po złoto wygrywał kolejno z:

• Sanjin Pehlivanovic (Bośnia i Hercegowina ) 2:0 FINAŁ

Niewiele zabrakło, a moglibyśmy być świadkami polskiego finału. Daniel Macioł (DaSo Team Dekada Sosnowiec) ukończył zawody na 3. miejscu, przegrywając dopiero w półfinale 1:2 z Pehlivanovicem.

Podobnie jak przed rokiem, Polacy świetnie otwierają cykl turniejów w Las Vegas, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w 10-bil. Przypomnijmy, iż tytułu broni Wojciech Szewczyk, który przed rokiem zdobył historyczny, pierwszy złoty medal dla Polski w kategorii mężczyzn.