INNESPORTY WALKI

ME U-20 w Tallinie. Polskie florecistki z brązem

Szermierka

Worek medali naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy kadetów i juniorów w Tallinie zapełnia się prawie każdego dnia!

Tym razem z sukcesami walczyły polskie florecistki, które w turnieju drużynowym zajęły trzecie miejsce.

Karolina Żurawska, Amelia Olszewska, Antonina Lachman i Malwina Kołodziejczyk – oto skład naszych medalistek. Polki po dwóch bezdyskusyjnych zwycięstwach, z Mołdawią 45:24 i Turcją 45:35, w walce o awans do ścisłego finału zmierzyć się musiały z faworytkami zawodów – Włoszkami. I choć nasze reprezentantki tanio skóry nie sprzedały to końcówka meczu należała do rywalek. Polki zaś stanęły do walki o medal brązowy.

Przeciwniczkami biało-czerwonych były Brytyjki z medalistką zawodów indywidualnych, Caroliną Stutchbury w składzie. To był prawdziwy rollercoaster emocji dla kibiców. Polki objęły prowadzenie już w pierwszej walce kiedy to Karolina Żurawska wygrała z Amelie Tsang 5:2. Później rywalki wyrównały, Polki znów odskoczyły a Brytyjki szybko odpowiedziały i na dwie walki przed końcem spotkania wynik brzmiał 22:22. Wygrana Amelii Olszewskiej, znów z Amelie Tsang 3:1 i nerwowa końcówka w wykonaniu Karoliny Żurawskiej, której udało utrzymać się prowadzenie do ostatniej sekundy dały Polkom upragnione zwycięstwo 28:27 i brązowe medale Mistrzostw Europy juniorek! Złoto dla Włoszek, a srebro wywalczyły florecistki z Izraela.

Ósmą lokatę zajęły nasze szablistki. Polki (Klaudia Malgrem, Aniela Kozłowska, Zuzanna Lenkiewicz i Zuzanna Porada) awans do ćwierćfinału uzyskały, pokonując zdecydowanie Gruzinki 45:21. Pech chciał, że kolejnymi rywalkami biało-czerwonych były faworytki i późniejsze zwyciężczynie zawodów, Węgierki. Przeciwniczki okazały się lepsze (23:45), a w meczach tabeli 5-8 nasza drużyna musiała uznać wyższość jeszcze Ukrainek (24:45) i Rumunek (32:45). Węgierki w finale rozprawiły się z Włoszkami, a podium uzupełniły Turczynki.

Szpadziści byli ostatnią z broni walczących w Tallinie w poniedziałek. Drugi złoty medal wywalczyła reprezentacja Węgier, znów w finale wygrywając z Włochami. Brąz tym razem dla Francuzów. Polacy apetyty mieli na więcej, ale porażka z Bułgarami 37:45 wykluczyła ich z walk w ćwierćfinale. W tabeli 9-16 nasi szpadziści rywalizowali z Belgami (35:45), Niemcami (36:45) i Szwedami (wygrana 45:35) i dało im to ostatecznie 15. lokatę. W składzie Polaków znaleźli się: Hubert Klughardt, Antoni Socha, Piotr Urban i Wiktor Walach.

We wtorek rozdane zostaną ostatnie komplety medali. Do walk przystąpią zespoły szpadzistek, florecistów i szablistów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button