REPREZENTACJASIATKÓWKA

Wielkie zmiany w Siatkarskiej Lidze Narodów 2021! Włochy gospodarzem „bańki”

Volleyball Nations League 2021

Polska chciała zorganizować Siatkarską Ligę Narodów 2021.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej FIVB ogłosiła jednak, że włoskie miasto Rimini będzie gospodarzem turniejów najlepszych męskich i żeńskich siatkarskich reprezentacji 2021 w „bezpiecznej bańce”.

Drużyny będą rywalizować w formacie każdy z każdym, rozgrywając w sumie po 15 meczów na drużynę.

Siatkarki powalczą od 25 maja do 20 czerwca.
Siatkarze zaś rywalizować będą od 28 maja do 23 czerwca.

Cztery najlepsze zespoły każdej płci, a nie jak zwykłe sześć, awansuje do finałów VNL, aby walczyć o ostateczny tytuł mistrzów Siatkarskiej Ligi Narodów.

Półfinały i finały siatkarek odbędą się odpowiednio 24 i 25 czerwca, natomiast siatkarze zagrają 26 i 27 czerwca. W ciągu 31/32 dni w każdym z turniejów w bezpiecznej bańce rozegrane zostaną 124 mecze siatkówki na najwyższym poziomie, a zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych osób będzie głównym priorytetem.

Więcej niż sześć krajów FIVB w otwartym procesie przetargowym wyraziło zainteresowanie zorganizowaniem sztandarowych rozgrywek FIVB.

Siatkarska Liga Narodów 2021 (fot. FIVB)

Wdrożone zostaną najnowsze środki zaradcze przeciw COVID-19, aby znacznie zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusa, w tym: częste testy, rygorystyczne środki zdrowotne i higieniczne oraz szereg protokołów ograniczających ryzyko.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button