POLSKA

Wielkanocne życzenia od żołnierzy Polskich Kontyngentów Wojskowych

Mariusz Błaszczak podczas spotkania świątecznego z żołnierzami Wojska Polskiego

„Niech te święta będą pełne radości, niech przeżywanie tajemnicy zmartwychwstania pańskiego napełni nas pokojem i wiarą, wielu radosnych i spokojnych chwil, obecności bliskich”.

Takie życzenia płyną dla nas wszystkich od żołnierzy Polskich Kontyngentów Wojskowych, m.in. z Łotwy, Iraku Libanu, Rumunii i Włoch.

W tym roku prawie 1500 żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego spędzi Święta Wielkanocne z dala od bliskich, na służbie poza granicami naszej ojczyzny. Aktualnie Polska uczestniczy w międzynarodowych operacjach prowadzonych pod auspicjami NATO, Unii Europejskiej, Organizacji Narodów Zjednoczonych i w ramach międzynarodowej koalicji zwalczającej ISIS.

Święta na służbie spędza m.in. żołnierze wojsk operacyjnych i terytorialnej służby wojskowej, którzy każdego dnia wspierają Straż Graniczną w ochronie naszej granicy.

Pamiętamy o tych, którzy w święta będą chronić granic ojczyzny

„Jesteśmy w okresie przedświątecznym, to czas szczególny, czas wyjątkowy. Kiedy wszyscy składamy sobie życzenia, ale to też czas, w którym dziękujemy. Chciałbym podziękować żołnierzom Wojska Polskiego za codzienną służbę tu, na granicy polsko-białoruskiej, ale tez za to, że codziennie stoicie na straży bezpieczeństwa naszej ojczyzny – Polski. Te święta spędzamy w gronie rodzinnym, ale żebyśmy my mogli spędzać święta z rodziną, to wy jesteście tu, na granicy i strzeżecie bezpieczeństwa naszej ojczyzny” – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas spotkania świątecznego z żołnierzami Wojska Polskiego.

15 kwietnia br. szef MON w m. Szymki uczestniczył w wielkanocnym spotkaniu z żołnierzami pełniącymi służbę na granicy polsko-białoruskiej. W te święta część żołnierzy spędzi Święta Wielkanocne na służbie strzegąc granicy państwowej. Inni spędzą je poza granicami kraju wykonując zadania w ramach Polskich Kontyngentów Wojskowych.

„Są z nami żołnierze zarówno wojsk operacyjnych, jak i Wojsk Obrony Terytorialnej. Razem strzeżecie bezpieczeństwa naszej ojczyzny. Święta Wielkanocne to święta niezwykłe ważne dla każdego chrześcijanina, to święta, w których rozważamy zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, to święta, które są symbolem zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią. Bezpieczeństwo Polski jest zadaniem, które wypełniacie, jest zadaniem, które wypełniacie z pełnym poświęceniem. W tych trudnych czasach, dlatego, że zaraz za naszą wschodnią granicą toczy się wojna. Ukraina została napadnięta przez Rosję. Na Ukrainie dochodzi do zbrodni wojennych. Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa naszej ojczyźnie, a wy żołnierze Wojska Polskiego wykonujecie to zadanie perfekcyjnie” – powiedział szef MON.

Od wielu miesięcy żołnierze z 11, 12, 16 i 18 Dywizji WP wspierają Straż Graniczną w ochronie granicy państwowej ze względu na dużą presję migracyjną na odcinku polsko-białoruskiej granicy. Sytuacja w dalszym ciągu jest niestabilna, migranci przeprowadzają ataki i prowokacje przy wsparciu służb białoruskich, dlatego żołnierze 24 godziny na dobę również w okresie świątecznym zabezpieczają granicę kraju oraz teren budowy stałej bariery, nie dopuszczając do jej nielegalnego przekroczenia przez migrantów.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button