SIATKÓWKA

Wiedeń gospodarzem EuroBeachVolley 2021

Mistrzostwa Europy 2021 w siatkówce plażowej

Mistrzostwa świata w siatkówce plażowej FIVB 2017 nad Dunajem już za nami. Wiedeń w 2021 roku ponownie będzie gospodarzem kolejnej edycji CEV EuroBeachVolley.

Turniej zaplanowano w dniach 11-15 sierpnia. Zobaczymy tam 32 pary i 64 zawodników.

Prezydent CEV Aleksandar Boričić: – Nie mogliśmy trafić lepiej niż do Wiednia, gdzie odbędzie się najważniejsze wydarzenie sezonu siatkówki plażowej 2021, zaraz po przełożonych igrzyskach olimpijskich w Tokio 2020. Z niecierpliwością czekamy na organizację tak ważnego wydarzenia w bezpiecznym środowisku dla wszystkich, dodając tym samym kolejny rozdział do historii sukcesu, którą Austriacki Związek Piłki Siatkowej i ACTS piszą już od wielu lat.

Fani siatkówki plażowej nadal wspominają edycje EuroBeachVolley 2013 i 2015, które odbyły się w innej „świątyni” siatkówki plażowej w Austrii – Klagenfurcie.

Clemens Doppler, dwukrotny mistrz Europy na początku swojej kariery i srebrny medalista z Alexandrem Horstem na Mistrzostwach Świata 2017 w Wiedniu: – Wreszcie po edycji 2015 w Klagenfurcie mistrzostwa Europy wracają do Austrii. Rywalizacja będzie bardzo silna, ponieważ Europa jest domem dla najsilniejszych drużyn świata.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button